Home / Aktualności / NVIDIA GTX Titan II na horyzoncie

NVIDIA GTX Titan II na horyzoncie

Nvidia GTX TitanNie zasypując gruszek w popiele, firma NVIDIA korzystając z sukcesu swojego chipu GM204, postanowiła zakasać rękawy i wziąć się za prace nad następcą GTX Titan, nazwany nie inaczej jak NVIDIA GTX Titan II.

Karta ta bazować ma nadal na 28 nm procesie technologicznym (decyzją firmy nie zostało przejście na 20 nm proces dla tej karty), czego dowodem jest informacja wyciągnięta z bazy danych firmy SiSoft i opublikowana oczywiście anonimowo.

Z informacji tych wynika iż NVIDIA GTX Titan II posiadać ma chip o wielkości 551 mm², bazować na architekturze Maxwell, posiadać 3072 rdzenie CUDA wspomagane przez 3 MB cache trzeciego poziomu (L3). Nowy Titan ma być wyposażony w 384-bitową szynę danych i pamięć DDR5 o wielkości 12 GB.

Wielkość samej pamięci może nawiązywać do ostatnio wprowadzonych kart Radeon R9 290X, od których produkt NVIDII musiał być przecież lepszy.

Wracając do karty Titan II, ma ona działać z zegarem 1100 MHz (rdzeń) a w trybie boost nawet 1390 MHz. Taktowanie pamięci ma wynosić 6 GHz, co poniekąd jest zastanawiające gdyż pojawiły się już na rynku karty z wartościami na poziomie 7 GHz.

No cóż mamy nadzieję, że firma NVIDIA potwierdzi lub zaprzeczy tym informacje, a tym samym rozwieje wątpliwości czekających na wydanie pieniędzy klientów.