Home / Aktualności / NVIDIA GTX TITAN Z – dwugłowa bestia z Santa Clara

NVIDIA GTX TITAN Z – dwugłowa bestia z Santa Clara

Firma NVIDIA zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego członka z rodziny GEFORCE GTX TITAN, którym będzie model wyposażony w dwa układy GK110. Model, o którym mowa w niniejszej wiadomości nosić będzie nazwę TITAN Z.

NVIDIA postanowiła ponownie pokazać kto rządzi w świecie kart graficznych dla komputerów PC. Otóż nadchodząca karta graficzna GTX TITAN Z otrzyma dwa ”pełne” układy GK110, które posiadać mają po 2880 procesorów CUDA, a tym samym ich łączna liczba osiągnie zawrotną wartość 5760 sztuk.

Ponadto ww. karta zaoferuje łącznie 480 jednostek teksturujących TMU oraz 96 jednostek rasteryzujących ROP. Z kolei dla każdego z układów GPU przypadać ma po 6 GB pamięci GDDR5, co oznacza, że użytkownicy tej karty otrzymają do dyspozycji aż 12 GB pamięci graficznej.

Karta graficzna GEFORCE GTX TITAN Z otrzyma ponadto trzyslotowy układ chłodzenia z wentylatorem umieszczonym w jej centralnej części oraz zestaw wyjść video składający się z dwóch wyjść DVI oraz pojedynczych portów DisplayPort i HDMI.

TITAN Z wg giganta z Santa Clara ma być pierwszą na świecie kartą graficzną, która będzie gotowa na zapewnienie wystarczającej płynności w grach 3D w rozdzielczości 5K (5120 x 2700 pikseli). Cena tego modelu na rynku w USA wyniesie około 2 999 dolarów.

NVIDIA GTX TITAN Z 01

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.