Home / Aktualności / NVIDIA GTX 1080 Ti – najnowszy GEFORCE chce skraść sławę AMD?

NVIDIA GTX 1080 Ti – najnowszy GEFORCE chce skraść sławę AMD?

Firma NVIDIA albo nie zajrzała w kalendarz najbliższych premier w świecie IT albo mniej lub bardziej świadomie chce skorzystać z zainteresowania tym dniem przez entuzjastów sprzętu komputerowego. Bowiem na dzień 28 lutego zapowiedziana została już premiera najnowszych procesorów marki AMD, które będą nosiły nazwę Ryzen.

Tymczasem NVIDIA nieoczekiwanie na ten sam dzień zaplanowała prezentację kolejnego modelu z serii GTX 1000, a dokładnie mówiąc karty GEFORCE GTX 1080 Ti. Nowość od graficznego konkurenta firmy Advanced Micro Devices oficjalnie szerszej publiczności ma zostać pokazana na tegorocznej edycji GDC (Gamers Developers Conference). Wiele wskazuje na to, że będzie to jednak tzw. papierowa premiera, zaś rynkowa dostępność GTX-ów 1080 Ti osiągnięta zostanie w późniejszym terminie – być może jeszcze w marcu.

Już obecnie topowa karta graficzna od zielonych dla domowych użytkowników nie jest tania, a w przypadku GTX 1080 Ti może być tylko drożej, co jest akurat naturalne (wydajniejsza karta = droższa karta). Nieoficjalnie mówi się, że jej cena może niebezpiecznie zbliżyć się do granicy 1000 dolarów, bowiem zostanie ona oparta o ten sam GPU – GP102 –  jaki ma TITAN X (z architekturą Pascal), który kosztuje około 1199 dolarów.

NVIDIA GEFORCE GTX 1080 Ti 01

Źródło: Internet

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.