Home / Aktualności / NVIDIA GeForce GTX TITAN-X -pierwsze wyniki wydajności w 3DMark

NVIDIA GeForce GTX TITAN-X -pierwsze wyniki wydajności w 3DMark

NVIDIA-GeForce-GTX-TITAN-X

Pierwsze wyniki wydajności kart NVIDIA GeForce GTX TITAN-X pojawiły się właśnie w internecie, a dzięki nim możemy poznac czy topowy produkt giganta kart graficznych ma szansę na miano króla wydajności.

System wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Intel Core i7-5960X i cztery karty GTX TITAN-X osiągnął wynik X24064 punktów, zaś przy użyciu jednej z nich w teście Extreme 3DMark 11, udało się osiągnąć wynik X7994.

Jeśli porównalibyśmy tą kartę z konkurencją, to najbliższym odpowiednikiem byłby Radeon R9 290X w trybie CrossFire czy pojedyńczy GTX TITAN-Z. Porównanie czterech kart z serii TITAN-X na chwilę obecną nie jest możliwe.

Opisywana tu karta była zaprezentowana na GDC 2015 kilka dni temu, niestety bez podania jej specyfikacji, ceny czy dokładnej daty pojawienia się na rynku. Z dostępnych na chwilę obecną informacji wynika, że karta będzie bazowała na architekturze Maxwell i posiadała 3072 rdzenie CUDA, 192 TMUs, 96 ROPs, oraz 384-bitową szynę danych dla 12 GB pamięci GDDR5.

Z zrzutów ekranu, które możecie zobaczyć poniżej wynika, iż karta GTX TITAN-X działała z zegarem 1002 MHz (1,2 GHz w trybie czterech kart SLI) oraz pamięciami ustawionymi na 7,00 GHz.

 

GeForce GTX TITAN-X 3Dmark 01
GeForce GTX TITAN-X 3Dmark

NVIDIA-GeForce-GTX-TITAN-X benchmark 01

NVIDIA-GeForce-GTX-TITAN-X benchmark 02

NVIDIA-GeForce-GTX-TITAN-X benchmark 03