Home / Aktualności / Nowy zawodnik na runku tabletów Nokia T20

Nowy zawodnik na runku tabletów Nokia T20

Nie tak dawno jak w lipcu na brytyjskich stronach internetowych pojawiły się ogłoszenia dotyczące Nokii T20 – tabletu (niegdyś szwedzkiego producenta), która otrzymała certyfikat w Rosji. Ponieważ jest on o wiele tańszy niż najnowsze iPady i Surface Go, T20 z pewnością znajdzie swoje miejsce w średniej i niższej klasie rynkowej tabletów, z pewnością z uwagi na rozdzielczość 2000 x 1200 (224 PPI).

Dla niewtajemniczonych, Nokia T20 jest zasilana ośmiordzeniowym układem SoC Unisoc Tiger T610 i ma 4 GB pamięci RAM z 64 GB pamięci rozszerzalnej w USA/Wielkiej Brytanii. Posiada również baterię 8200 mAh – wraz z szybkim ładowaniem 15 W – która według HMD pozwoli na 15 godzin surfowania po Internecie, 7 godzin połączeń konferencyjnych lub 10 godzin odtwarzania wideo.

Z boku wyświetlacza znajduje się 5-megapikselowy aparat przedni, dzięki czemu lepiej sprawdza się w trybie poziomym, 8-megapikselowy aparat skierowany do tyłu oraz odporność na kurz i wodę IP52.

Jeśli chodzi o cenę, Nokia T20 została wyceniona na 249 dolarów, co czyni ją o 80 dolarów tańszą niż najnowszy bazowy iPad, ale jej SoC nigdy nie będzie konkurować z procesorem Apple A13 Bionic. Tablet wyprodukowany pod skrzydłem HMD będzie również korzystał ze standardowego Androida – dokładnie Androida 11, a kupujący otrzymają dwa lata głównych aktualizacji systemu operacyjnego oraz trzy lata comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń. Tablet pojawi się również w wersjach Wi-Fi i LTE.

HMD twierdzi, że tablet Nokia T20 obsługuje HMD Enable Pro narzędzie do zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie, a także jest wyposażony w Google Kids Space, tryb dla dzieci z treściami, które mają pomóc dzieciom odkrywać, tworzyć i rozwijać się.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.