Home / Aktualności / Nowy, wydajny dysk M.2 NVMe Gen4 x4 – XLR8 CS3140 od PNY trafia na rynek

Nowy, wydajny dysk M.2 NVMe Gen4 x4 – XLR8 CS3140 od PNY trafia na rynek

PNY ogłosiło właśnie wprowadzenie na polski rynek dysku SSD XLR8 CS3140 M.2 NVMe Gen4 x4, mającego zapewnić niespotykaną dotąd prędkość. Według zapewnień producenta, model CS3140 wyznacza nowe standardy, dzięki którym twórcy treści 4K i 8K, osoby, których praca znacznie obciąża komputer, gracze oraz inni użytkownicy mogą doświadczyć zupełnie nowego poziomu prędkości, wydajności i produktywności.

Dysk PNY CS3140 został zoptymalizowany pod kątem najnowszego protokołu NVMe Gen 4.0, który jest coraz częściej wybierany przez producentów płyt głównych oraz samych użytkowników. Zapewnia to wyjątkową prędkość odczytu rzędu 7500 MB/s oraz prędkość zapisu wynoszącą nawet 6850 MB/s, na nowo definiując możliwości i torując drogę do zupełnie nowego świata tworzenia treści, gier oraz innych zastosowań.

Nie tylko wydajność jest głównym atutem modelu CS3140. Wykorzystując 12-nanometrowy proces produkcyjny, dysk zapewnia również większą energooszczędność, która ma kluczowe znaczenie zarówno w przypadku komputerów stacjonarnych, jak i laptopów. 

Model CS3140 jest dostępny w dwóch wersjach: bez radiatora dla laptopów i komputerów stacjonarnych o ograniczonej przestrzeni oraz w wersji z 45-gramowym radiatorem z wytłaczanego aluminium, który pochłania i rozprasza część ciepła wytwarzanego przez wysokie prędkości, intensywne użytkowanie i długotrwałe obciążenia. Osiem pojedynczych pionowych żeberek zapewnia większą powierzchnię radiatora, optymalizując przepływ powietrza i rozpraszanie ciepła.

Dysk SSD PNY XLR8 CS3140 M.2 NVMe Gen4 x4 zapewnia niespotykane dotąd prędkości, optymalne rozpraszanie ciepła, imponującą pojemność do 2TB oraz doskonałe walory estetyczne. Modele o pojemności 1TB i 2TB są już dostępne w polskich sklepach ze sprzętem komputerowym w wersji z oraz bez radiatora. Ich ceny rozpoczynają się od ok. 900 zł za wersję 1TB oraz 1900 zł za model 2TB. 

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.