Home / Aktualności / Nowy Surface Laptop Studio – projekt przekraczający granice

Nowy Surface Laptop Studio – projekt przekraczający granice

Nie trzeba mieć wyjątkowego wzroku aby zauważyć, że Surface Laptop Studio to dziwnie wyglądająca konstrukcja chociażby z uwagi na zwis, jednak mniej bardziej może niektórym się nie podobać. Niemniej należy zauważyć, że Microsoft używa zwisu, aby schować i naładować opcjonalne pióro Surface Slim Pen 2 pod spodem. 

Jeśli chodzi o moc przerobową, Microsoft oferuje we wspomnianym tablecie wybór między Intel Core i5-11300H lub Core i7-11370H, przy czym ten ostatni oferuje prędkość do 4,8 GHz. Kupując możemy się też zdecydować na 16 lub 32 GB pamięci RAM LPDDR4x, a pamięć masowa jest dostępna od 256 GB do 2 TB. Dyskretna karta graficzna jest dostępna tylko razem z procesorem Core i7, co nieco zaskakuje, a jedyną opcją jest laptopowa karta graficzna GeForce RTX 3050 Ti z 4 GB pamięci GDDR6. Dostępna jest również opcja karty graficznej RTX 2000 w przypadku modeli komercyjnych. Wyświetlacz jest również dość nietypowych rozmiarów bo mierzący 14,4-calow. Jest to 10-punktowy wyświetlacz dotykowy „PixelSense Flow” o proporcjach 3:2 i rozdzielczości 2400×1600 pikseli, a także częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Obudowa została wykonana ze stopu magnezu i aluminium, co oznacza, że ​​Surface Laptop Studio waży 1,74 lub 1,81 kg, w zależności od tego, czy ma GPU, czy nie.

Surface Laptop Studio pod względem portów nie zachwyca – tylko dwa porty USB4 Type-C, chociaż  całość uzupełnia Thunderbolt 4, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i “Surface Connect port”, który służy do łączenia się z różnymi stacjami dokowymi firmy Microsoft, a także do ładowania laptopa. Microsoft wyposażył również swój najnowszy tablet w 802.11ax/Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 i odbiornik Xbox Wireless, a także kamerę internetową 1080p z funkcją rozpoznawania twarzy Windows Hello.

58 Wh bateria Surface Laptop Studio według Microsoftu ma wystarczać na 18-19 godzin pracy na baterii w zależności od SKU i zapewnia ładowarkę 60 W lub 95 W, ta ostatnia dla jednostek SKU Core i7. 

Ceny zaczynają się od niecałych 1600 dolarów, za co dostaniemy procesor Core i5 z 16 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. W przypadku dedykowanego układu graficznego, będziemy musieli wydać minimum 2100 dolarów, ale w tym przedziale cenowym otrzymamy poza dedykowaną grafiką również procesor Core i7 i 512 GB pamięci masowej. Model z najwyższej półki jest wyposażony w 32 GB pamięci RAM i 2 TB pamięci masowej za  bagatela 3100 dolarów. Wysyłka wszystkich modeli rozpocznie się na początku października.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Lub

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*