Home / Aktualności / Nowy Steam Controller – zmieniony kontroler konsoli Steam Machines

Nowy Steam Controller – zmieniony kontroler konsoli Steam Machines

stary steam controller valve

Stary Steam Controller – ekran dotykowy nie zebrał zbyt pochlebnych opinii


Tak dawno jak w styczniu Valve zapowiedziało zmiany w wyglądzie swojego kontrolera do autorskiej konsoli Steam Machines korzystającej z modyfikacji Linuxa pod nazwą Steam OS. Poniżej możecie zobaczyć jak kontroler tej konsoli będzie wyglądał.

Steam Controller – obecny wygląd

nowy steam controller

Nowy steam controller przeszedł radykalne zmiany w wyglądzie.

Już na wstępie można zauważyć brak ekranu dotykowego oraz pojawienie się większej ilości fizycznych przycisków. Zmiany te rzekomo były podyskowane taką a nie inną reakcją ze strony beta testerów.

Z informacji jakie podała firma Valve w styczniu można było wnioskować iż dotykowe trackpady zostaną zastąpione ich analogowymi odpowiednikami. Z obecnego wyglądy wynika iż pomysł ten nie przeszedł. Pozbycie się natomiast ekranu dotykowego dodało Steam Controller nieco prostszego i co za tym idzie bardziej tradycyjnego wyglądu.

Cztery przysciski kierunkowe obok prawego trackpada podyktowane były troską o graczy lubiących bijatyki, a którzy nie skorzystaliby w ogólne gdyby kontroler posiadał tylko dotykowe trackpady wspomniane wcześniej.

Choć nie wiadomo kiedy dokładnie Steam Machines razem z kontrolerem pojawi się w sprzedaży to mamy nadzieję, że Valve uchyli nieco więcej tajemnicy podczas tegorocznego GDC (Game Developer Conference) w San Francisco, USA.