Home / Aktualności / Nowy RX 5700 XT Pulse BE budżetową kartą graficzną z układem AMD od Sapphire

Nowy RX 5700 XT Pulse BE budżetową kartą graficzną z układem AMD od Sapphire

Sapphire niedawno wypuścił ekonomiczną wersję swojej karty graficznej Radeon RX 5600 XT Pulse, nazwaną RX 5600 XT Pulse BE. Firma rozszerzyła teraz swoją ofertę bazującą na systemie nazw Pulse BE na serię RX 5700, starając się uczynić je bardziej opłacalnymi i gotowymi na obniżki cen. Uwaga, nowy RX 5700 XT Pulse BE (model: 11293-09-20G) różni się konstrukcją płytki od RX 5600 XT Pulse BE. Różni się również znacząco od oryginalnego RX 5700 XT Pulse. Na początek ma bardziej opłacalną konstrukcję osłony chłodnicy, która wykorzystuje tworzywo ABS. Podstawowy radiator różni się od radiatora oryginalnego Pulse, z jedną rurką cieplną mniej.

Co ciekawe, karta ma takie same wymiary jak oryginalny Pulse, o długości 25,4 mm, wysokości 13,5 mm i grubości 4,65 cm. Producent, firma Sapphire ograniczyła również kilka funkcji dostępnych w karcie. Dla przykładu, w wersji Pulse BE brakuje wentylatorów z szybkozłączką, które można łatwo odłączyć od coolera, umożliwiając czyszczenie znajdującego się pod spodem radiatora. Brakuje również funkcji podwójnego BIOS-u, którą ma oryginał. Karta zachowuje referencyjne częstotliwości taktowania AMD, z taktowaniem gier do 1815 MHz, przyspieszeniem do 1925 MHz i pamięcią 14 Gb / s (efektywna GDDR6).

Sapphire wycenił Radeona RX 5700 XT Pulse BE niecałe 1500 zł, chociaż karta powinna doczekać się kilku przecen związanych z premierą nowej generacji kart od AMD i NVIDII a także tych związanych z konkurencją.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.