Home / Aktualności / Nowy przełącznik optyczny Titan i trzy nowe warianty serii klawiatur Vulcan od ROCCAT

Nowy przełącznik optyczny Titan i trzy nowe warianty serii klawiatur Vulcan od ROCCAT

ROCCAT, niemiecka marka urządzeń peryferyjnych Turtle Beach pokazała dziś swój całkowicie nowy przełącznik optyczny Titan i trzy nowe warianty nagradzanej serii klawiatur Vulcan. ROCCAT zaprezentował swoją pierwszą mechaniczną klawiaturę Vulcan z Titan Tactile Switch w 2018 r., a następnie Titan Speed ​​Switch w 2019 r. Przełączniki optyczne mieliśmy okazję testować przy okazji klawiatur HIRO (choć te miały w zasadzie optuczno-mechaniczne przełączniki) i przypdały nam one bardzo do gustu. Mając to na uwadze możemy podejrzewać, że w przypadku klawiatur ROCATTA będzie jeszcze lepiej.

Nowe modele ROCCAT Pro z przełącznikami optycznymi Titan oferują graczom komputerowym klawiaturę 40 razy szybszą niż klasyczne przełączniki mechaniczne, z dwukrotnie dłuższą żywotnością. Vulcan Pro to pełnowymiarowa klawiatura z przełącznikami optycznymi Titan, podczas gdy Vulcan TKL Pro to skrócona wersja o mniejszej powierzchni. Ponadto ROCCAT wprowadzi na rynek nową klawiaturę Vulcan TKL, która jest pozbawioną klawiatury numerycznej wersją pełnowymiarowej mechanicznej klawiatury Vulcan. Ważne jest również to, że Vulcan TKL będzie dostępny zarówno z opcjami Titan Speed, jak i Titan Tactile Switch.

Pełnowymiarowe Vulcan Pro firmy ROCCAT i bardziej kompaktowe klawiatury Vulcan TKL Pro z przełącznikami optycznymi Titan będą dostępne w większości sklepów na całym świecie 30 października 2020 r. w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio 880 zł i 680 zł. Mechaniczna klawiatura do gier Vulcan TKL z przełącznikami dotykowymi Titan lub przełącznikami prędkości Titan zostanie wydana w Europie 30 października 2020 roku za sugerowaną cenę detaliczną 590 zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.