Home / Aktualności / Nowy poziom wydajności – PNY GeForce RTX 3090 Ti

Nowy poziom wydajności – PNY GeForce RTX 3090 Ti

Prawdziwy gracz nigdy nie powie, że ma za mocny sprzęt. Właśnie naprzeciw takim ludziom wyszła firma NVIDIA oraz PNY Technologies, prezentując dwie nowe karty graficzne, które wzbogacają rodzinę wydajnych podzespołów komputerowych jakie można sobie wyobrazić. Najnowsze modele mające spełnić wymagania najbardziej wymagających graczy czy analityków danych to PNY XLR8 Gaming GeForce RTX 3090 Ti i PNY XLR8 Gaming GeForce RTX 3090 Ti Overclocked.

Obie karty graficzne zostały stworzone z myślą o zapewnianiu najwyższej wydajności. Nie powinno zatem dziwić, że GeForce RTX 3090 Ti ma aż 10 752 rdzenie CUDA i 24 GB superszybkiej pamięci GDDR6X, zapewniającej przepustowość na poziomie 1 TB/s. Karta osiąga wynik 78 w RT-TFLOP, 40 w Shader-TFLOP i 320 w Tensor-TFLOP.

Oparty na architekturze NVIDIA Ampere silnik graficzny od PNY zapewni niezrównane doświadczenia w trakcie grania nawet w najbardziej wymagające gry w rozdzielczości 4K. Ulepszone rdzenie RT drugiej generacji i Tensor trzeciej, a także nowe multiprocesory streamingowe dodają karcie GeForce RTX 3090 Ti w wersji standardowej i overclocked jeszcze więcej mocy. Realizm gier za sprawą tych technologii będzie nadal zaskakiwał i imponował. Pracę i rozrywkę usprawnią również sterowniki Game Ready i oprogramowanie NVIDIA Studio, zapewniające stabilność w grach i aplikacjach kreatywnych.

Karty PNY XLR8 Gaming GeForce RTX 3090 Ti posiadają chłodzenie, na które składają się trzy wiatraki. Urządzenie wyposażono w oświetlenie EPIC-X RGB, które podkreśli gamingowy charakter i będzie doskonale wyglądać wraz z innymi podświetlanymi komponentami znajdującymi się w PC. Oświetlenie można także łatwo włączyć i wyłączyć, korzystając z przycisku znajdującego się z boku karty.

Najważniejsze cechy PNY XLR8 Gaming GeForce RTX 3090 Ti:

• 24 GB pamięci GDDR6X (384-bity)
• Chłodzenie trzema wiatrakami
• Złącze PCI-Express 4.0
• Wyjścia DisplayPort 1.4a i HDMI 2.1
• Podświetlenie EPIC-X RGB

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.