Home / Aktualności / Nowy konwerter dysku 2,5 na 3,5 cala firmy Icy Docktrafia na rynek

Nowy konwerter dysku 2,5 na 3,5 cala firmy Icy Docktrafia na rynek

Nie często piszemy wam o rozwiązaniach takich jak kieszenie lub konwertery na dyski. Dziś jednak postanowiliśmy zwrócić uwagę na nowy produkty z oferty Icy Dock, a konkretnie model MB882SP-1S-2B, który pozwoli na konwertowanie 2,5-calowych dysków HDD i SSD SATA I/II na dysk wielkości 3,5″. Jak zapewnia producent, produkt ten powstał z myślą o graczach i innych zaawansowanych użytkownikach, którzy oczekują od swoich komputerów wyższej prędkości, a ta jest zwykle osiągana przy niskich temperaturach kluczowych komponentów. W opisywanym tu produkcie z pomocą przychodzi wiele umieszczonych w konwerterze otworów.

Jeśli chodzi o instalację, konwerter sprawdza się najlepiej w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się dysk twardy. Naszym zdaniem lepiej zastosować takie rozwiązanie niż przyklejanie dysku taśmą czy przykręcanie śrubkami z jednej strony. Produkt zdecydowanie usprawni wyjmowanie dysków w systemie hot-swap.

Konwerter Icy Dock dostępny jest w sprzedaży w cenie 68 zł na stronie producenta.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.