Home / Oprogramowanie / Nowy komputer bez systemu? Zdobądź Windows 10 za darmo (i legalnie)

Nowy komputer bez systemu? Zdobądź Windows 10 za darmo (i legalnie)

windows-10-logoNie trzeba sobie wyobrażać kupna nowego komputera bez systemu operacyjnego (a przynajmniej nie jeśli składamy go sami), aczkolwiek bez np. Windows 10 lub innego za daleko nie zajedziemy. Jak więc zdobyć OS aby móc cokolwiek zrobić z komputerem innego niż patrzyć się na czarny ekran? A więc istnieje pewna ewentualność zdobycia najnowszego OS-a Microsoftu zupełnie za darmo. 

Nasze pierwsze kroki powinniśmy skierować na tą stronę, a następnie pobrać plik “media creation tool”, który pozwoli nam wypalić (lub po prostu stworzyć botowalne miedium) system, który będziemy mogli zainstalować na naszym komputerze (ściągamy po prostu plik ISO Windows 10). Podczas instalacji należy wybrać opcję “Nie posiadam klucza”

windows-10-free-download

unactivated-windows-10-product-key-serial-number

 

Jedynym kruczkiem jaki związany jest z “darmowością” systemu Windows 10 jest brak personalizacji, aczkolwiek na początek (lub w przypadku testowania systemów) jest to jak najbardziej dobra opcja, sami chyba przyznacie. Obostrzeniami w tym temacie jest znak wodny “Aktywuj Windows” oraz brak możliwości zmiany podkładu (wallpaper), kolorów, tzw. lock screen, themes i innych. Opcje te są niedostępne, do momentu aktywacji, czyli kupienia i wpisania klucza.

Wiedząc już o takiej metodzie zdobycia najnowszego Windowsa, czy wspomniane limitacje są dla was problemem, czy mogąc oszczędzić nawet kilkaset złotych, zdecydowalibyście się na taką opcję?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.