Home / Aktualności / Nowy iPhone SE dołącza do nowości Apple

Nowy iPhone SE dołącza do nowości Apple

Nowy iPhone SE – sukcesor niedocenianego mikrusa od Apple został wyposażony w autorski procesor A15 Bionic SoC firmy Apple, ten sam układ, który napędza obecną linię iPhone’a 13. Posiada on ponadto 4,7-calowy wyświetlacz Retina HD z grubymi górnymi i dolnymi ramkami, które przypominają iPhone’a 8, i zachowuje znajomy przycisk Home z obsługą Touch ID.

Nawiązując do „budżetowej” linii smartfonów Apple, nowy SE posiada pojedynczy 12-megapikselowy aparat umieszczony tyłu z przysłoną f/1,8 radzi sobie z większością zadań fotograficznych i obsługuje funkcje takie jak Smart HDR 4, Style fotograficzne i tryb Portret. Z przodu urządzenia znajdziemy natomiast 7MP moduł z przesłoną ƒ/2.2 umożliwiający nie tylko ciekawe portretowe fotki ale również oferujący zaawansowane efekty bokeh i kontrolę głębi. Jeśli chodzi o nagrywanie wideo – Apple oferuje tu jakość 1080p przy 25 lub 30 kl. /s oraz Time-lapse ze stabilizacją obrazu.

Jeśli wierzyć producentowi, poprawiła się również żywotność baterii, dzięki chipowi A15 Bionic, ścisłej integracji z iOS 15 i technologii baterii najnowszej generacji. W stosunku do poprzedniej generacji oraz iPhone 7 czy 8 mamy zyskać 2 godziny, zaś 4 godziny w porównaniu z modelem 6s. Nowy iPhone SE jest kompatybilny z ładowarkami z certyfikatem Qi do ładowania bezprzewodowego i obsługuje szybkie ładowanie — do 50% w 30 minut — za pomocą opcjonalnej ładowarki 20 W.

Nowy iPhone SE będzie można złożyć w przedsprzedaży 11 marca, a tydzień później zostanie wysłany 18 marca. Pod względem cen wygląda nawet znośnie (ale mogło by być nieco lepiej). Ceny zaczynają się od niecałych 430 dolarów za model z 64 GB pamięci, co stanowi wzrost o 30 „zielonych” w porównaniu z poprzednikiem. Apple będzie również oferować konfiguracje 128 GB i 256 GB, wszystkie w wybranych przez kolorach – niebieskim, srebrnym lub czerwonym.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.