Home / Aktualności / Nowy iPad Air już jest – procesor M1 i nie tylko

Nowy iPad Air już jest – procesor M1 i nie tylko

Najnowszy iPad Air w końcu wkroczył w erę M1, podobnie jak wcześniej zrobił to MacBook. W związku z tym Apple obiecuje 60-procentowy wzrost wydajności procesora i do 2x szybsze renderowanie grafiki, z obydwoma komponentami zawierającymi 8 rdzeni przetwarzających. Co więcej, oprogramowanie korzystające z uczenia maszynowego powinny korzystać z nowego 16-rdzeniowego silnika neuronowego Air.

Jak iPad to najwyższej jakości ekran. Ten w nowym iPad Air obsługuje szeroką gamę kolorów DCI-P3 i technologię kolorów True Tone firmy Apple. Jest to opcjonalna funkcja, która może zmieniać balans bieli wyświetlacza w czasie rzeczywistym w zależności od warunków oświetlenia otoczenia. Idealnie powinno to prowadzić do bardziej żywego i dokładnego obrazu, bez względu na to w jakim środowisku się znajdujemy.

Warto zauważyć, że jeśli zdecydujemy się na komórkową wersję iPada Air, uzyskamy dostęp do łączności 5G, a także Wi-Fi 6 i eSIM. W przypadku bezpośrednich połączeń między urządzeniami Apple obiecuje szybkość portu USB-C „do 2x” lepszą niż w modelu Air ostatniej generacji, umożliwiając transfer danych „do 10 Gb/s”.

Dla wszystkich entuzjastów zdjęć, Apple przygotowało przednią kamerę 12 MP, zdolną do skanowania dokumentów, przechwytywania wideo 4K i wideokonferencji z technologią Center Stage.

Zamówienia w przedsprzedaży na nowego iPada Air rozpoczną się o 5 rano 11 marca, a dostawy zaplanowano na tydzień później tj. 18 marca. Podstawowy model iPada Air będzie kosztował 599 dolarów i jest wyposażony w standardową łączność Wi-Fi i 64 GB pamięci masowej na pokładzie. Zwiększenie pamięci do 256 GB zwiększa końcowy koszt do 749 dolarów, a wsparcie łączności komórkowej podbija stawkę do 899 dolarów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.