Home / Aktualności / Nowy Google Nexus 10 może pojawić się w każdej chwili

Nowy Google Nexus 10 może pojawić się w każdej chwili

LG Nexus 10Choć Samsung wyprodukował pierwszą generację tabletu Google Nexus 10 to wynika, że kolejna generacja będzie dziełem LG. Producent ten odpowiedzialny za najważniejszy smartfon Google a mianowicie Nexus 5 otrzymałby w ten sposób uznanie od giganta wyszukiwarek internetowych.

Nie zagłębiając się w powody odsunięcia Samsunga od kolejnej generacji, mamy nadzieję że tablet Nexus 10 będzie tak samo udany jak LG G2. LG jeśli podoła wyzwaniu może zyskać bardzo wiele nie tylko pod względem zamówień lecz rónież pod względem doświadczenia.

Producent choć posiada swój tablet to nie jest on na tyle udany co produkty sygnowane logo Google.

Należy wspomnieć, że Google skrupulatnie wybiera producentów swoich produktów i tak producentem tabletu Nexus 7 jest Asus.

Choć wycieki odnośnie nowego Nexusa pojawiły się w sieci i pochodziły rzekomo od wiarygodnego źródła bo sieci komórkowej w Hiszpanii to część zdjęć szybko zniknęła. Co zdołaliśmy zobaczyć to, że ramka tabletu od LG będzie nieco cieńsza niż ta w Nexus 10 od Samsunga z zeszłego roku. Także zauważalny był głośniki z przodu oraz zainstalowany system Android 4.4 KitKat.

Jeśli wierzyć spekulacjom w sieci to tablet ten miałby posiadać także ekran 2560 x 1600 pikseli, 3GB RAM, moduł 802.11ac WiFi oraz procesor Qualcomm Snapdragon serii 800. Przypuszczalną kamerą jaką LG miałoby zastosować w nowym Nexusie to 8 mega pikselowy sensor, mały ale zawsze krok z 5 MP w obecnej generacji. Niektóre źródła podają 10MP kamerę z tyłu oraz 4MP z przodu urządzenia. Podawany czas pracy na baterii wynoszący ok. 18 godzin jest rónież możliwy ze wzgledu na fakt iż producenci tacy jak Lenovo uzyskali takie wyniki w tabletach z taką wielkością ekranu.

Cena tabletu Google Nexus 10 (prawdopodobnie w wersji z modemem LTE) miała by być ustalona na ok. 480 dolarów. Premiera jaka nadal jest prawdopodobna uwzględnia datę 22 listopada, czyli nieco ponad rok od ukazania się pierwszej wersji 10 calowego tabletu Google. Naciski ze strony konkurencji oraz zbliżający się okres świąteczny sprawiają, że ta data jest jeszcze bardziej prawdopodobna.

Źródło: DitigalTrends

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.