Home / Aktualności / gry / Nowy Doom od Betsheda zapowiedziany i pojawi się w 2016

Nowy Doom od Betsheda zapowiedziany i pojawi się w 2016

Nowy Doom 05

Najnowsza produkcja studia Betsheda czyli Doom, która została właśnie zapowiedziana na E3 2015 powala na kolana grafiką i stylem czyniąc tym samym jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji ostatnich lat. Będąc przy oczekiwaniu należy wspomnieć, że gra pojawi się dopiero w 2016 roku, bez dokładnej daty co do miesiąca czy dnia.

Gra została pierwotnie zapowiedziana w 2008 roku, później wskrzeszona w 2011 i słuch po niej zaginął w związku ze słabą oceną samego zespołu jeśli chodzi o oczekiwania w niej pokładane.

Nowy Doom będzie korzystał z silnika graficznego id Tech 6, który zadebiutować ma właśnie z grą studia Betsheda. Już ze zwiastuny można odnieść wrażenie, że gra powraca do korzeni, a co niektórzy mogą pomyśleć, że to stara gra z nową grafiką.

Otrzymamy więc w niej mnóstwo potworów, klasyczne bronie takie jak shotgun czy piła łańcuchowa oraz ytyby pojedynczego i bedziej ekscytujący tryb wieloosobowy (multiplayer).

Gra pojawi się jak można oczekiwać na komputery PC oraz konsole Microsoft Xbox One i Sony PlayStation 4. Zwiastumy, w tym dla trybu wieloosobowego możecie zobaczyć poniżej.

 

 

Poniżej znajduje się także zapowiadziana przez studio na E3 Doom SnapMap czyli system tworzenia własnych map, a tym samym rozszerzania możliwości samej gry, które ponadto będzie można włatwy sposób współdzielić z innymi.