Home / Aktualności / Nowy Citroen C-Elysee – co przynosi facelifting ekonomicznego sedana z Francji

Nowy Citroen C-Elysee – co przynosi facelifting ekonomicznego sedana z Francji

Citroen C-Elysee FL 01

Citroën C-Elysée a.d. 2017 doczekał się faceliftingu oraz przemodelowanego wraz z nim cennika. Teraz odświeżona wersja kompaktowego sedana od koncernu PSA rozpoczyna się już od 41 090 zł.

Z zewnątrz odświeżony model C-Elysée poznamy po przeprojektowanym grillu, zderzaku i lampach przednich, a także tylnych lampach zespolonych. Z kolei we wnętrzu najszybciej zmiany dostrzeżemy, gdy zwrócimy uwagę na nowy system multimedialny z ekranem o średnicy 7-cali, który oczywiście jest niedostępny w podstawowej wersji wyposażenia.

Wymiary zewnętrzne Citroena C-Elysee to 4227 x 1950 x 1466 mm (dł./szer./wys.), a rozstaw osi w tym modelu to 2650 mm. Producent chwali się także pojemnym bagażnikiem o pojemności aż 506 litrów.

Wspomniany powyżej nowy system multimedialny może zawierać w sobie nawigację GPS (TomTom) i radio AM/FM, a także oferować wsparcie dla technologii Mirror Screen (obsługa Apple CarPlay i MirrorLink), wspierać funkcję rozpoznawania głosu, a także połączyć się z naszym smartfonem poprzez Bluetooth. W opcji jest także kamera cofania przesyłająca obraz na 7-calowy ekran, a także ogranicznik/regulator prędkości pozwalający ustalić maksymalną lub żądaną przez kierowcę prędkość.

Podstawowa wersja samochodu Citroen C-Elysee o nazwie Live, to koszt minimum 41 090 zł. Kolejne w hierarchii Feel, More Life oraz Shine  to wydatek odpowiednio 44 990 zł, 47 290 i 53 790 zł. Począwszy od drugiego w kolejności poziomu wyposażenia, klienci mogą wybrać trzy jednostki napędowe: dwie benzynowe (82 i 115 KM) i jednego Diesela o mocy 100 KM – wersja Feel występuje tylko z motorem 1.2 VTi 82 KM.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.