Home / Aktualności / Nowy 28-calowy monitor Philips 288E2UAE z matrycą IPS i rozdzielczością 4K trafi do sprzedaży już w lutym

Nowy 28-calowy monitor Philips 288E2UAE z matrycą IPS i rozdzielczością 4K trafi do sprzedaży już w lutym

Już w przyszłym miesiącu, do sprzedaży trafi kolejny monitor z rozdzielczością 4K, tym razem od Phlipsa. Przygotował on bowiem nowy, 28-calowy model 288E2UAE z matryca IPS oferujący przy tym szerokie kąty widzenia (178 / 178 stopni) oraz pokrycie palety sRGB na poziomie 119,7%. Dodatkowo technologia SmartContrast, którą również posiada, automatycznie dopasuje jasność podświetlenia i poziom kontrastu w zależności od typu wyświetlanych treści. 

W przeciwieństwie do monitorów gamingowych, nie znajdziemy tu krzykliwego designu czy podświetlenia RGB. Producent postawił na minimalistyczne, stonowane wzornictwo, które sprawdzi się zarówno we wnętrzach biurowych, jak i domowych. Stylowe, smukłe ramki wyglądają nowocześnie i pozwolą pracować wygodniej z konfiguracjami wielomonitorowymi. Uchwyt na kable na stopce monitora pomoże natomiast zachować porządek i estetyczny wygląd. Przy projektowaniu 288E2UAE nie zapomniano o ergonomii – mamy tu regulowane pochylenie i wysokość ekranu. Z kolei wśród innych użytecznych technologii, o których implementację postarał się Philips warto wymienić EasyRead, Flicker-Free i LowBlue Mode dbające o to, by praca była możliwie najbardziej komfortowa dla wzroku. Zapewniają one kolejno – obraz bliższy temu, jak przy czytaniu papierowych dokumentów, minimalizację migotania oraz ograniczenie emisji niebieskiego światła.

W monitor wbudowany ponadto hub USB (4 porty, w tym jeden ze wsparciem szybkiego ładowania w technologii BC 1.2 o mocy do 7.5W), co pozwala na wygodniejsze korzystanie z urządzeń peryferyjnych czy nośników danych. Dźwięk zapewnić mają dwa 3W głośniki, wbudowane w monitor. Dla wygody użytkownika obsługa menu OSD odbywa się za pomocą joysticka.

Monitor Philips 288E2UAE pojawi się w sklepach w lutym w sugerowanej cenie 1490 zł.

 

Model

288E2UAE

Typ matrycy 

IPS

Podświetlenie matrycy 

 WLED

Przekątna matrycy

28” (71,1 cm)

Format ekranu 

16:9 

Rozdzielczość 

3840 x 2160

Czas reakcji matrycy (MPRT) 

 4 ms

Kontrast statyczny

1000:1

Liczba wyświetlanych kolorów 

1,07 mld

Typowa jasność podświetlenia 

300 cd/m²

Kąty widzenia 

178° w poziomie i w pionie 

Pokrycie sRGB  

119,7%

Złącza wideo 

1x HDMI

1x DisplayPort 

Dodatkowe funkcje 

– Adaptive sync

– Flicker Free

– LowBlue Mode

-HUB USB

Głośniki 

2x 3 W

Zasilacz 

Zewnętrzny

Regulacja wysokości 

W zakresie 100 mm

Obrót podstawy

Od -5 do +25 stopni

EAN

87 12581 77263 5

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.