Home / Aktualności / Nowości filmowe DVD i Blu-ray luty 2014

Nowości filmowe DVD i Blu-ray luty 2014

Po premierach miesiąca stycznia pora zobaczyć jakie nowości filmowe DVD i Blu-ray luty 2014 nam przyniesie. Czy będzie w czym wybierać a może wygra stara dobra telewizja. Jednak jak się sami zaraz przekonacie wysypu premier jest cała masa, także radzimy zacisnąć portfele bo kasa będzie się z nich sypać.

Nowości filmowe DVD i Blu-ray luty 2014

Skubani

Skubani (Free Birds)
– Mający polską premierę 10 stycznia film animowany, w którym głosów użyczyli m.in. Woody Harrelson, Owen Wilson czy Dan Fogler.

Opowiada on historię dwóch indyków rywalizujących dotychczas ze sobą. Wyruszają oni w podróż w czasie w szczytnej misji usunięcia indyka, że świątecznego menu – na zawsze!

Plan ucieczki


Plan ucieczki (Escape Plan)
– Film, który skupił na sobie uwagę nie tylko ze względu na gwiazdorską obsadę w postaci Sylvestra Stallone, Arnolda Schwarzeneggera czy 50 Centa, lecz także z powodu interesującej historii.

Główny bohater Ray (Sylvester Stalone) specjalista od zabezpieczeń więziennych w trakcie testowania nowego projektu zostaje pozbawiony kontaktu ze swoją ekipą. Wtedy tylk jego doświadczenie jest w stanie pomóc mu wydostać się z nadzwyczaj wrogiego mu środowiska.Bagage claim


Baggage Claim
 – Choć film ten nie ma może super gwiazdorskiej obsady w postaci Pauli Patton, Taye Diggs czy Jill Scott to jednak może nam skutecznie zająć nieco ponad półtorej godziny.

Film ten opowiada historię kobiety o imieniu Montana, która wyrusza w jakże szczytną misję znalezienia narzeczonego. Powodem tej 30 dniowej, 30 tysięczno-milowej wyprawy jest fakt że Montana jest najstarszą osobą w rodzinie nie będącą w stałym związku.Witaj w klubie


Witaj w klubie (Dallas Buyers Club)
– Uroczy Matthew McConaughey, Jared Leto czy Jennifer Garner to główni bohaterowie komedii witaj w klubie.

Rok 1985 podczas którego elektryk i oszust  Ron Woodroof (Matthew McConaughey) próbuje obejść system zdrowotny aby pacjenci chorzy na AIDS dostali potrzebne im leki. Jego motywacją do takiego działania jest fakt, że dowiedział się iż sam jest na nią chory.
Czas na miłość

Czas na miłość (About Time)
– W wieku lat 21, Tim dowiaduje się, że jest w stanie podróżować w czasie. Co więcej jest on w stanie zmienić co się dzieje i co się stało w jego życiu.

W związku z takimi możliwościami chłopak decyduje się znaleźć sobie dziewczynę, co jak się później okazuje nie jest wcale takie proste nawet z jego nowymi umiejętnościami.

W filmie wystąpili m.in. Domhnall Gleeson, Rachel McAdams i Bill Nighy.


Romeo and Juliet


Romeo i Julia (Romeo and Juliet)
– Dobra obsada i stary klasyk. Czego można chcieć więcej. Choć Hailee Steinfeld, Douglas Booth czy Damian Lewis nie są może na liście najlepiej opłacanych aktorów w Hollywood, to jednak skutecznie mogą nas zabawić przed telewizorem.

Tak jak poprzednio lecz w nieco innej odsłonie mamy tutaj historię dwóch rodzin złączonych nienawiścią i miłością dwóch zakochanych Romeo i Julii.
The Inevitable Defeat of Mister and Pete

Nieuchronna porażka Mistera i Pete (The Inevitable Defeat of Mister and Pete)
– Poruszająca historia dwóch chłopców, którzy zostali zdani na siebie po tym jak ich matka została zabrana przez władze.

Muszą oni nie tylko znaleźć pożywienie lecz także schronienie nie mowiąc o przetrwaniu w obcym im otoczeniu. W filmie tym wystąplili m.in. Skylan Brooks, Ethan Dizon, i Jordin Sparks.
Piękna i bokser


Piękna i bokser (Cutie and the Boxer) 
– Ta jak bardzo bezpośrednia komedia przedstawia pełne bałaganu małżeństwo pewnego 40 latka Ushio, żyjącego w Nowy Jorku ze swoją żoną Noriko.

Ushio jest malarzem walk bokserskich, który pochłonięty pracą sprawia iż jego małżonka odczuwa stratę własnej osobowości. To jednak w pewnym momencie się zmienia gdy Noriko znajduje własną tożsamość.A Case of YouA Case of You
 – Film opowiada o młodym pisarzu Samie, który stara się zaimponować dziewczynie poznanej w sieci Brdie (granej przez Evan Rachel Wood), zamieszczając nieprawdziwe informacje o sobie na swoim profilu.

Jego problemy rozpoczną się, gdy dziewczyna się w nim zakochuje. W tej produkcji zobaczymy m.in. Justina Longa, Evan Rachel Wood i Petera Dinklage.The Best Man Holiday


Wakacje drużby (The Best Man Holiday) 
– Po spotkaniu grupy absolwentów na zjeździe szkolnym mającym miejsce po 15 latach, odkrywają oni jak łatwo nienawiści i namiętności są w stanie się w nich odrodzić na zimowych wakacjach.

W filmie wystąpili Morris Chestnut, Monica Calhoun czyMelissa De Sousa. 
Gra Endera

Gra Endera (Ender’s Game) 
– Choć historia jaką opowiada ten film może zarówno skusić jak zniechęcić do siebie to obsada w postaci Asy Butterfielda, Harrisona Forda czy Hailee Steinfeld robi wszystko aby przeważyć szalę na swoją korzyść. Ziemia zagrożona jest zniszczeniem przez obce istoty spoza układu słonecznego.

Ziemianie wpadają na pomysł aby wybierając najinteligentniejsze dzieci szkolić je na żołnierzy, którzy mają stawić czoła najeźdźcom. Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin nazwany przez siostrę Valentine “Enderem”.Adwokat


Adwokat (The Counselor)
–film z bardzo zawiłą lecz jednoczenie prostą fabułą, w której postacie niczym figury w szachach grają swoje role.

Kipiący od pychy prawnik (który tak na prawdę nie ma imienia w filmie a grany jest przez Michaela Fassbendera) jest przekonany, że może dorobić się na jednorazowym szwindlu (handel narkotykami), a następnie spokojnie odjechać w stronę zachodzącego słońca z ukochaną.

Nie wie jeszcze jak bardzo się myli. Występują Michael Fassbender, Javier Bardem, Brad Pitt i Cameron Diaz.


All Is LostAll Is Lost
 – Kiedy w wyniku zderzenia z kontenerem jacht zaczyna nabierać wody, bezimienny żeglarz zmuszony jest walczyć o życie. W filmie tym wystąpił Robert Redford.

Grace Unplugged


Grace Unplugged 
– Przepiękna historia chrześcijańskiej nastolatki Grace, która jak się okazuje umie przepięknie śpiewać.

Gdy Grace osiąga pełnoletniość i decyduje się zrobić sobie przerwę w muzyce, zostaje rzucona do rzeczywistości  w której jej wiara zostaje poddana próbie.

W obsadzie tego filmu znaleźli się AJ Michalka, Kelly Thiebaud i James Denton.Austenland


Austenland 
– Nietypowa produkcja opowiadająca kobietę z obsesją do “Dumy i uprzedzenia, która udaje się do parku rozrywki Jane Auteen by ją spotkać.

Jak się później okazuje znajduje tam ukochanego mężczyznę zanim ma szansę na spotkanie z Jane.

W rolach głównych wystąpili Keri Russell, JJ Feild oraz Jennifer Coolidge.DianaDiana 
– Ostatnie dwa lata życia księżnej Diany, która wdaje się w romans z Pakistańskim chirurgiem Dr. Hasnatem Khanem i pomaga kampanii zwalczającej wykorzystywanie min lądowych.


How I Live Now


Jak mi się teraz żyje (How I Live Now)
 – Amerykańska nastolatka zostaje wysłana na wieś do rodziny w Anglii gdzie zakochuje się w pewnym chłopaku z sąsiedztwa.

Para nie może zbyt długo cieszyć się spokojem i szczęściem gdyż wybucha wojna i sprawy nieco się komplikują.

W filmie występują Saoirse Ronan, Tom Holland i George MacKay.


JewtopiaJewtopia
 – Film ten jest inscenizacją cieszącej się ogromną popularnością scenicznej komedii “Jewtopia“, w której pewien mężczyzna udaje żyda aby przypodobać się pewnej dziewczynie, która wpadła mu w oko. 

W filmie zobaczyć można m.in. Jennifer Love Hewitt, Crystal Reed czy Christine Lakin.IstnienieIstnienie (Haunter)
 – Duch nastolatki, która zginęła tragicznie wiele lat temu powraca aby zapobiec komuś przed podobnym losem.

W filmie udział wzięli Abigail Breslin, Stephen McHattie i Samanthan Weinstein. 
Bitwa potępionychBitwa potępionych (Battle of the Damned)
 – Gwiazdorski powrót Dolpha Lundgrena w filmie opowiadającym o komandosie o imieniu Gatling muszącym przewieźć córkę biznesmena w bezpieczny rejon podczas ataku zombi.

W zwiększeniu szans na walkę z umarlakami pomaga sobie tworząc armię robotów. W filmie znaleźli się także Melanie Zanetti i Matt Doran.Grawitacja


Grawitacja (Gravity)
 – Historia inżyniera medycznego i astronauty, którzy muszą przetrwać po wypadku w kosmosie w efekcie którego statek dryfuje w przestrzeni.

Producent postawił na gwiazdorską obsadęw razie gdyby film się nie przyjął. Główne role w filmie należą do Sandry Bullock and Georga Clooneya.
Thor Mroczny świat


Thor: Mroczny świat (Thor: The Dark World) 
– Thor próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, lecz starożytna rasa elfów, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność. 

Główne role w tym filmie powierzono Chrisowi Hemsworth, Natalie Portman oraz Tomowi Hiddleston.
Życie Adeli
Życie Adeli (Blue Is the Warmest Color)
 – Zdobywca złotej palmy film opowiadający o stającej przed zmianami życiowymi Emmie, kobiecie z niebieskimi włosami pragnącej poznać uczucie pożądania aby móc myśleć o sobie jako o dorosłej, dojrzałej kobiecie.

W miarę postępu filmu pryjaciółka bohaterki Adele dorasta, gubi się i odnajduje przechodząc emocjonalne transformacje. Ciekawa 
kombinacja jak sami może zauważyliście. W filmie tym zobaczyć możemy Lea Seydoux (Emma), Adele Exarchopoulos (Adele) i Salim Kechiouche (Samir).