Home / Aktualności / Nowości Corsair na Computex 2018 – oprogramowanie, pamięci i obudowy

Nowości Corsair na Computex 2018 – oprogramowanie, pamięci i obudowy

CORSAIR, jeden ze światowych liderów w dziedzinie produkcji urządzeń peryferyjnych dla graczy i części oraz akcesoriów komputerowych, podczas targów Computex 2018 oficjalnie zaprezentował nowy program do zarządzania wszystkimi produktami tworzonymi przez kalifornijską spółkę – iCUE. Dodatkowo, CORSAIR zaprezentowało także nowe pamięci RAM DDR4 VENGEANCE RGB PRO z wyjątkowym podświetleniem LED RGB oraz rozwojowy projekt obudowy Obsidian 500D – RGB Special Edition.

CORSAIR, tworząc iCUE, połączył w jednym oprogramowaniu wszystkie najważniejsze funkcje sterowania dynamicznym oświetleniem RGB, zarządzania chłodzeniem systemu oraz opcje monitorowania i dostosowywania pozostałych poleceń. Dodatkowo, nowy software pozwala jeszcze łatwiej tworzyć zaawansowane makra i przypisywać zadania klawiszom w klawiaturach oraz myszkach. Za pośrednictwem jednego, intuicyjnego w obsłudze interfejsu można sterować setkami produktów marki CORSAIR. iCUE łączy całe środowisko fanów pecetów – od klawiatur, myszek, słuchawek, pamięci RAM, układów chłodzenia cieczą, po zasilacze i akcesoria dla graczy – oferując imponującą synchronizację podświetlenia oraz efektywne funkcje sterowania.

Docelowo, oferując w jednym interfejsie wszystkie atuty innych programów, iCUE zapewni pełną, inteligentną kontrolę nad dowolnym komputerem wyposażonym w podzespoły kalifornijskiej spółki. Wraz z prezentacją atutów oprogramowania iCUE, amerykańska firma zapowiedziała też wprowadzenie do oferty nowych flagowych produktów RGB: pamięci RAM DDR4 VENGEANCE RGB PRO oraz obudowy PC Obsidian 500D RGB Special Edition. Obie nowości wyróżniają się oszałamiającym, sterowanym indywidualnie, wielostrefowym podświetleniem RGB, które można synchronizować z iluminacją wszystkich kompatybilnych urządzeń CORSAIR.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, pokazano nowe moduły DDR4 VENEGANCE RGB PRO wzbogacone o gniazdo DIMM wyposażone w oszałamiające, wielostrefowe podświetlenie RGB. Każdy moduł ma aż dziesięć jasno świecących diod RGB LED, sterowanych przez oprogramowanie CORSAIR iCUE, dzięki którym komputer przyciąga uwagę fantastycznymi efektami świetlnymi. Iluminację można synchronizować z całym sprzętem kompatybilnym z oprogramowaniem CORSAIR iCUE.

Dzięki tej opcji, użytkownik ma okazję identycznie podświetlić cały system i uatrakcyjnić wygląd płyty głównej żywymi kolorami czy płynnymi efektami przejścia. Ponadto, iCUE umożliwia zmianę kolejność świecenia modułów lub nawet ją odwrócić, aby pamięci prezentowały się jak najefektowniej, niezależnie od rozplanowania gniazd DIMM. Dodatkowo, VENEGANCE RGB PRO działa z programami Gigabyte RGB Fusion i MSI Mystic Light.

Konfiguracja pamięci VENEGANCE RGB PRO jest prosta nawet dla początkującego użytkownika PC. Wystarczy wstawić moduły do gniazd DIMM w najnowszych płytach głównych do procesorów Intel lub AMD i pamięci DDR4, a następnie uruchomić oprogramowanie CORSAIR iCUE. Nie są wymagane żadne dodatkowe przewody. Kalifornijska spółka zadbała także o to, aby pecetowcy nie musieli poświęcać szybkości działania na rzecz stylu i podświetlenia RGB. Moduły w nowych pamięciach amerykańskiej firmy są dokładnie sprawdzane pod względem wydajności, zgodne ze standardem XMP 2.0, dzięki czemu działają z pełną szybkością po włączeniu jednej z opcji oferowanej przez najnowsze płyty główne. Premierowy model RGB PRO jest dostępny w wersjach o szybkości nawet do 4600 MHz.

Opisywane tu pamięci działają z wysoką szybkością od razu po zainstalowaniu, ale jak przystało na zaawansowany moduł CORSAIR, istnieje możliwość dodatkowego przetaktowania zakupionego produktu. Specjalna konstrukcja płytki drukowanej oraz aluminiowy radiator w wersji czarnej lub białej zapewniają najwyższą jakość i niezawodność sygnału oraz wyjątkowo skuteczne chłodzenie. Sprawia to, że zwiększanie osiągów nowych pamięci CORSAIR jest bardzo proste i dokonają tego nawet początkujący overclockerzy.

Jedną z zaprezentowanych przez „Korsarza” obudów była Obsidian 500D RGB Special Edition, udoskonalona wersja skrzynki bijącej rekordy popularności obudowy Obsidian 500D. Standardowy aluminiowy przedni panel 500D został zastąpiony przyciemnianym, hartowanym szkłem i trzema wentylatorami LL120 RGB wyposażonymi w 16 jasnych diod LED. Zastosowano też flagowe wentylatorów CORSAIR. Daje to użytkownikowi łącznie 48 diod LED RGB emitujących jasne oświetlenie. W komplecie, wraz z wentylatorami, znajduje się także CORSAIR Commander PRO, czyli kontroler do zarządzania podświetleniem RGB oraz wentylatorów.

Pokazowi świateł RGB i przedniemu panelowi z hartowanego szkła w obudowie Obsidian 500D RGB SE towarzyszą wszystkie zalety, które zapewniły jej starszemu bratu liczne nagrody na całym świecie. Panele z przyciemnianego, hartowanego szkła po bokach oraz liczne wykończenia ze szczotkowanego aluminium to najlepsze połączenie minimalistycznego wzornictwa z materiałami najwyższej klasy. Wewnątrz platformy znajdują się liczne mocowania wentylatorów, miejsce na pamięć masową oraz inne elementy, takie jak np. pionowe mocowanie GPU, które docenią bardziej ambitni konstruktorzy.

 

Dane techniczne:

 

Obudowa Obsidian Series 500D RGB SE

Format płyty głównej

ATX, MATX, Mini-ITX

Konstrukcja zewnętrzna

3 panele z hartowanego szkła (z lewej i z prawej strony oraz z przodu), aluminiowa część górna i wykończenie.

Chłodzenie

3 wentylatory LL120 RGB w zestawie

Sterowanie podświetleniem

Kontroler podświetlenia cyfrowego i wentylatorów RGB CORSAIR Commander PRO w komplecie

Mocowanie wentylatorów

3 x 120 mm/2 x 140 mm z przodu, 2 x 120/140 mm u góry, 1 x 120 mm z tyłu

Miejsce na radiatory

Do 280/360 mm z przodu, do 240/280 mm u góry, do 120 mm z tyłu

Wnęki na dyski

2 x 3,5 cala, 3 x 2,5 cala

Maksymalna długość GPU

370 mm

Sugerowana cena detaliczna

249,99 USD (netto)

 

Dostępność, gwarancja i ceny

Oprogramowanie CORSAIR iCUE działające z wieloma istniejącymi już produktami firmy CORSAIR jest dostępne do pobrania na stronie www.CORSAIR.com/icue. Obudowa Obsidian 500D RGB Special Edition jest już dostępna w sprzedaży bezpośrednio na CORSAIR.com. Pamięć DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO pojawi się w oficjalnym sklepie producenta pod koniec czerwca br. Obecnie nie wiadomo, kiedy i w jakiej cenie VENGEANCE RGB PRO pojawi się na polskim rynku. Obsidian 500D RGB SE będzie dostęny w Polsce już od sierpnia br. w cenie ok. 999 PLN.

Obsidian 500D RGB SE jest objęty dwuletnią gwarancją, natomiast pamięci CORSAIR VENGEANCE RGB PRO posiadają ograniczoną gwarancją wieczystą. Oba produkty mają zagwarantowaną ogólnoświatową obsługą klienta i pomoc techniczną firmy CORSAIR przez okres trwania gwarancji.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.