Home / Konsole / Nowe wykorzystanie kontrolera Kinect – sklepowa przymierzalnia w domu

Nowe wykorzystanie kontrolera Kinect – sklepowa przymierzalnia w domu

Konsola Xbox OneJak się okazuje, a może raczej można było podejrzewać, kontroler Kinect dla konsoli Xbox One można wykorzystać nie tylko do gier. Dzięki sprytnej aplikacji można przymierzyć ubrania przed ich zakupem, i to chyba poniekąd mała rewolucja naszym zdaniem.

Bez wątpienia spora cześć produktów, w tym ubrania są dużo tańsze w sieci, a to za sprawą znacznie niższych kosztów związanych z ich sprzedażą. Teraz dzięki aplikacji “The Mall” użytkownicy konsoli Xbox One i kontrolera ruchowego Kinect będą mogli przymierzać wybrane ubrania przed telewizorem, zanim zdecyduja się na ich zakup. Małe ulepszenie a cieszy.

PowaTag, czyli część zakupowa wspomnianej aplikacji The Mall, wykorzystuje nasze dane odnośnie adresu wysyłki i płątności ustawione za pomocą aplikacji na iOS lub Androida, co z pewnością odejmie kłopot ich wklepywania przy pomocy pada konsoli.

Niemniej jednak sama aplikacja oraz jej zastosowanie ograniczone jest do mieszkańców Stanów Zjednoczonych i takich marek jak SoccerPro, Style PB, Grayers and Go2Games.

Mamy jednak nadzieję, że zastosowanie kontrolera ruchowego Kinect będzie się rozszerzać, zarówno pod wzglęm ilości produktów oraz sprzedawców i krajów, w których będą one dostępne.

A co wy sądzicie o takim zastosowaniu Kinecta? Czy skusiłoby to was do zakupów oraz kupna tego kontrolera, jeśli go jeszcze nie macie?