Home / Aktualności / Nowe urządzenia mobilne LG w tym laptop LG 13Z940 i komputer AIO

Nowe urządzenia mobilne LG w tym laptop LG 13Z940 i komputer AIO

Nie wielu z was (wliczając także nas) nie skojarzyło by koreańskiego producenta LG z produkcją laptopów czy komputerów typu AIO. Jednak LG planuje zmienić nieco swój wizerunek poprzez zaprezentowanie trzech produktów, w tym laptopa LG 13Z940, tabletu Tab-Book 2 oraz komputera AIO.

LG 13Z940Ultrabook LG 13Z940

Debiutujący na rynku ultrabooków LG planuje wejście w wielkim stylu. 13Z940 ma być ultrabookiem ważącym poniżej 1 kg, o miłym dla oka wyglądzie, pasując zarówno do nauki jak i pracy.

Na razie wiadomo tylko, że ten produkt LG będzie posiadał 13,3″ ekran o rozdzielczości 1080p z bardzo wąską ramką o szerokości zaledwie 4 mm.

LG Tab-Book 2Tablet LG Tab-Book 2

Następca pierwszego Tab-Booka zaprezentowanego w tym roku na CES, będzie wyposażony w 11,6″ ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i procesor Intel Core i5. Wspomniany ekran będzie ekranem dotykowym, wspieranym dodatkowo przez wysuwaną klawiaturę dla precyzyjniejszego (dla niektórych) wprowadzania tekstu czy grania.

Całość ma działać po kontrolą systemu Microsoft Windows 8.1. Podobnie jak Ultrabook LG 13Z940, Tab-Book 2 ma ważyć nieco ponad 1 kg.

Komputer osobisty LG AIO

Trzecim wspomnianym urządzeniem jakie LG zaprezentuje już wkrótce ma być komputer AIO (wszystko w jednym), który na razie nie ma nazwy (ani symbolu). Co wiadomo to to, że ekranem tego komputera będzie 27 calowy wyświetlacz typu IPSo rozdzielczości FHD i zawierający w sobie m.in. tuner TV. Z zestawem będzie dołączany pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu będziemy mogli przełączać tryb komputera i telewizora.

LG nie udostępniło informacji odnośnie podzespołów jakie znajdą się w ich pierwszym komputerze AIO. Jedyne co wiadomo to użycie karty graficznej NVIDIA GeForce GT 740M, która prawdopodobnie będzie jedną z kilku opcji grafik możliwych do konfiguracji.

Póki co LG nie poinformowało o cenach żadnego z tych urządzeń, także o jego ewentualnej dostępności w sklepach. W związku, że do targów CES 2014 aż tak długo nie jest, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość. Śledźcie nasz serwis na bieżąco po więcej szczegółów na temat nowych mobilnych produktów LG.