Home / Aktualności / Nowe sterowniki GeForce Game Ready 466.11 WHQL już są

Nowe sterowniki GeForce Game Ready 466.11 WHQL już są

Każdy kapitan statku wie, że dobry ster to podstawa udanego rejsu. Podobnie uważa NVIDIA, która udostępniła dzisiaj najnowszą wersję sterowników GeForce Game Ready. Wersja 466.11 WHQL zawiera optymalizację dla gry „Mortal Shell”, w tym obsługę ray tracingu i DLSS. W najnowszej poprawce sterowniki dodają również obsługę NVIDIA Reflex dla „Valorant”. Sterowniki integrują również funkcję redukcji szumów NVIDIA Broadcast z OBS.

Nowe drivery sygnalizują również powiększenie się listy monitorów obsługujących technologię NVIDIA G-SYNC – do brona wspieranych trafiły monitory LG z serii 2021 G1, B1, C1 i Z1 oraz MSI MAG301RF.

Jeśli chodzi o naprawione błędy w sterownikach GeForce 466.11 znalazły się poprawki związane z niską liczba klatek na sekundę w „Supreme Commander / Supreme Commander 2”, wyświetlane na czarno w Adobe Lightroom pliki RAW, zacinanie się „Microsoft Flight Simulator 2020 VR” na maszynach z wyłączonym harmonogramem przyspieszania sprzętowego GPU oraz te związane z  nieprawidłowym poziomem kolorów po uruchomieniu systemu Windows na niektórych monitorach.

Poza samymi sterownikami, NVIDIA uaktualniła również GeForce Experience do wersji 3.22. Wśród znaczących zmian można zaliczyć nowy panel „Wydajność” umożliwiający monitorowanie GPU i wyświetlanie ich na ekranie. W przypadku desktopowych procesorów graficznych RTX 30 i RTX 20 dostępny jest nowy automatyczny tuner, który wyszukuje najlepsze ustawienia przetaktowania za pomocą zaawansowanego algorytmu skanowania i zarządza profilem dostrajania GPU za nas. W tym celu należy otworzyć ten panel, naciskając [Alt + Z] i klikając „Wydajność”.

Oprogramowanie GeForce Experience dodaje też obsługę szybkiego przechwytywania zrzutów ekranu HDR w ponad 300 grach obsługujących technologię Ansel. Naciskając Alt + F1 zapiszemy zrzut ekranu HDR w formacie JXR podczas odtwarzania na monitorze HDR. NAjnowsze sterowniki zajmują ok. 670MB.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.