Home / Aktualności / Nowe Renault Twingo – czyli reinkarnacja Renault 5

Nowe Renault Twingo – czyli reinkarnacja Renault 5

Renault Twingo 3 01

W sprzedaży od kilku dni jest już dostępne Renault Twingo A.D. 2014, które swoim wyglądem nawiązuje do produkowanego w latach 1972-1996 modelu 5.

Na chwilę obecną na polskim rynku najnowsze małe Renault oferowane jest w stosunkowo skromnej gamie obejmującej m.in. dwa motory benzynowe oraz trzy poziomy wyposażenia, niemniej z czasem sytuacja ta z pewnością ulegnie poprawie.

Jeszcze do niedawna mówiło się, że nowe Renault Twingo będzie nosiło imię swojego motoryzacyjnego przodka, czyli Renault 5. Jednak producent z Boulogne-Billancourt nie zdecydował się na powrót do starej nazwy, wybierając kontynuację rodziny Twingo.

Renault Twingo rocznik 2014 oferowane jest z dwoma motorami benzynowymi. Jeden z nich to jednostka o pojemności 999 cm3 (70 KM), zaś drugą jest minimalnie mniejsza konstrukcja z turbodoładowaniem o pojemności skokowej 898 cm3 (90 KM). Oba umieszczone są z tyłu i napędzają tylne koła, co w obecnym świecie małych samochodów jest prawdziwym ewenementem.

Z kolei niewiele bardziej rozbudowana jest także paleta dostępnych w tym roku modelowym wersji wyposażenia. Klienci mogą bowiem wybierać spośród trzech poziomów: Life, Zen oraz Intense.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane dwóch wersji nowego Renault Twingo, z których jedna jedna skonfigurowana jestz podstawową jednostką napędową (SCe), zaś druga z najmocniejszą (Tce).

Renault Twingo 3 specyfikacja 01

Renault Twingo 3 specyfikacja 02

Także w kwestii bezpieczeństwa biernego najnowsze Twingo stanęło na wysokości zadania uzyskując solidne cztery gwiazdki w nowej klasyfikacji Euro NCAP, gdzie szczególnie godny uwagi jest poziom ochrony dzieci wynoszący aż 81 proc.

Źródło: Informacja własna, Renault

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.

Jeden komentarz

  1. Przy 90KM w takim autku tylko 165km/h??
    Szykuje się mistrz zwrotności parkingowej.