Home / Aktualności / AMD Athlon i Sempron powracają z technologią GCN

AMD Athlon i Sempron powracają z technologią GCN

AMD Athlon i Sempron
Nowe procesory AMD Athlon i Sempron zostały ponownie zapowiedziane przez AMD jako tasze alternatywy procesorów tej firmy. Oba procesory z APU wykorzystywać mają architekturę procesora Jaguar oraz Graphics Core Next (GCN) stosowane pdzez firmę  AMD.

Nowe procesory AMD Athlon i Sempron

AMD zdecydowało się na wznowienie procesorów serii Athlon i Sempron w trosce o mniej wymagających użytkowników, dla których ważniejszym czynnikiem jest cena a nie wydajność. Mieszczące się w przedziałach 34-59 dolarów procesory SoC (System-on-a-Chip) posiadające cztery rdzenie to Athlon 5350, Athlon 5150 i Sempron 3850. Procesor Sempron 2650 posiada co prawda dwa rdzenie, lecz należy również jak wspomniana trójka do rodziny Kabini korzystającej z podstawki AM1.

 Posiadająca wsparcie w postaci układów graficznych Radeon i procesorów cztero-rdzeniowych platforma AMD charakteryzuje się dobrym współczynnikiem jakości do ceny. Dostarcza ona duże możliwości dowolnej konfiguracji dla użytkowników jak również osób samodzielnie budujących systemy komputerowe.

 Jak podaje AMD platforma AM1 zapewnia nawet trzykrotnie większą wydajność w porównaniu z podobnymi produktami konkurencji oferując ponadto doskonałe wsparcie dla swojej podstawki. Z tego właśnie względu nowe procesory AMD Athlon i Sempron z czterema rdzeniami doskonale sprawdzą się w większej ilości powierzonych im zadań.

Zarówno Athlon jak i Sempron oferują wsparcie dla dwóch portów SATA 6 Gbps, dwóch USB 3.0, ośmiu portów USB 2.0, oraz złącza PCIe 2.0 w dodatku do wyjść DisplayPort, HDMI czy VGA.

Tak jak platforma AM1, tak i nowe procesory AMD Athlon i Sempron posiadają pełne wsparcie dla bibliotek DirectX 11.2 oraz Windows 8.1. Poniżej znaleźć możecie udostępnione przez producenta ceny procesoró oraz ich podstawową specyfikację.

 

AMD New Kabini Athlons and Semprons