Home / Aktualności / Nowe monitory Acer serii Nitro XV3 z częstotliwością odświeżania do 240 Hz pokazane na IFA 2019

Nowe monitory Acer serii Nitro XV3 z częstotliwością odświeżania do 240 Hz pokazane na IFA 2019

Jak każdy szanujący się producent sprzętu dla graczy, także Acer, zaprezentował na trwających targach elektroniki IFA 2019 serię nowych produktów, którymi w przypadku tego producenta są nowe monitory Nitro serii XV3. Nowe monitory Nitro są zgodne z technologią NVIDIA G-SYNC, a po podłączeniu kart graficznych z serii NVIDIA GeForce GTX 10 i RTX 20 domyślnie obsługują zmienne częstotliwości odświeżania (VRR), eliminując efekt „rwania się” obrazu na ekranie i minimalizując opóźnienia.

Wśród zaprezentowanych modeli znalazły się Acer Nitro XV273U S 27-calowy monitor WQHD z odświeżaniem 165 Hz, Nitro XV273 X 27-calowy z rozdzielczością Full HD i odświeżaniem ekranu 240 Hz, Nitro XV253Q X 24,5-calowy model 1080p i 240 Hz częstotliwością odświeżania ekranu oraz Nitro XV253Q P 24,5-calowy także 1080p z nieco mniejszą bo wynoszącą 144 Hz odświeżaniem, ale nadal bardzo respektowanym.

Nowe monitory Acera wyposażone są w matryce IPS i wykorzystują technologię Adaptive-Sync, zaspokajającą potrzeby graczy w zakresie wysokiej rozdzielczości, niezwykle szybkiego czasu reakcji (nie przekraczającej 1 ms), a także funkcji przyspieszenia reakcji ekranu (Visual Response Boost, VRB) zapewniającej płynność wyświetlania obrazu i całej rozgrywki. Seria Nitro XV3 wykorzystuje również opracowaną przez firmę Acer, najnowszą technologię Agile-Splendor, bazującą na szybkich panelach ciekłokrystalicznych, i obsługuje

Co więcej pokazane monitory posiadają certyfikat DisplayHDR 400 charakteryzując się tym samym ultraszybkim czasem reakcji (do 1 ms w trybie VRB) i zapewniającym wyraźny, pozbawiony rozmyć obraz, odwzorowanie kolorów oraz zwiększony realizm i naturalność obrazu.

Wszystkie monitory oferują funkcję Acer Game Mode: osiem predefiniowanych trybów wyświetlania pozwalających optymalnie dostosować obraz na ekranie do różnych rodzajów treści w tym Action, Racing, Sport, User, Standard, ECO, Graphic i Movie. Ta unikatowa funkcja jest łatwo dostępna za pomocą klawisza skrótu lub ekranowego menu ustawień (OSD). Wbudowana funkcja wzmocnienia czerni pozwala zaś  wybierać graczom spośród 11 różnych poziomów czerni.

Monitory z serii Acer Nitro XV3 mają również ergonomicznie zaprojektowaną podstawę z możliwością obrotu i pochylenia o 20°, gracz może więc zawsze znaleźć idealne dla siebie ustawienie. Specjalna konstrukcja zatrzaskowa pozwala odpiąć monitor od podstawy i zamontować go na ścianie w uchwycie VESA.

Monitor Nitro XV273 X będzie dostępny w Polsce na przełomie września i października 2019 roku w cenie od 1999 zł, model Nitro XV253Q X pojawi się w sklepach w pierwszym kwartałe 2020 roku w cenie od 1399 zł, model NItro XV253Q P zawita na sklepowe półki na przełomie listopada i grudnia 2019 roku w cenie od 1099 zł, zaś cena oraz dostępność monitora Nitro XV273U S zostaną podane w późniejszym terminie.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.