Home / Aktualności / Nowe modele Forda w Europie w nadchodzących latach

Nowe modele Forda w Europie w nadchodzących latach

Nowe modele FordaPodczas ostatniego pokazu w Barcelonie można było podziwiać nowe modele Forda, które pojawią się w Europie w ciągu kilku kolejnych lat. Oprócz samych aut dowiedzieliśmy się również o kluczowych technologiach, które się w nich znajdą.

Ford dumnie podkreślał przede wszystkim swój 1-litrowy silnik EcoBoost, który pomógł ocalić ziemię od ponad 1 miliona ton CO2 w porównaniu ze starymi typami silników. Jednak dla niego to nie jest granica możliwości i dlatego producent podkreślił, że będzie próbował tworzyć jeszcze bardziej ekonomiczne silniki.

Jedną z technologii jakie otrzymają nowe modele Forda ma być asystent parkowania (Park Assist). Na chwilę obecną tego typu rozwiązania polegają na parkowaniu auta z kierowcą asystującym w tej czynności w razie potrzeby. Ford jednak zaznacza, iż w jego zamierzeniach jest opracowanie takiego systemu parkowania, gdzie będziemy mogli nacisnąć przycisk, wysiąść z samochodu, a auto samo za nas zaparkuje w wolnym miejscu.

Kolejna i na pewno ważniejsza technologia jutra, którą ten producent pragnie umieścić w nowych modelach Forda odnosi się do bezpieczeństwa. Automatyczne omijanie przeszkód ma pojawić się w autach tego koncernu już w przyszłym roku. Ten system Forda według jego zapewnień ma skanować drogę do 200 m przed autem i informować kierowcę o przeszkodzie, która na niej się pojawiła.

Nowe modele Forda w Europie w nadchodzących latach

Na wspominanym pokazie w Barcelonie Ford zaprezentował kilka modeli, z którymi wiąże duże nadzieje, jeśli chodzi o ich sprzedaż w Europie. Pokazano znacznie usportowionego i z odświeżonym wyglądem Forda Mustanga, Suva EcoSport oraz koncept Forda Ka, który zmienił się nie do poznania. Być może więcej panów zdecyduje się teraz wsiąść za kółko tego samochodu.

Ford Mustang

Nowy europejski model Forda Mustanga ma według planów tego producenta znaleźć się w salonach sprzedaży na przełomie 2014 / 2015 roku. Mając na uwadze duże problemy z pojawianiem się tego modelu na starym kontynencie, wielu fanów nie tyle tej marki, co samego Mustanga ucieszy się na tą wiadomość.

Dla prawdziwych fanów musle car pochodzących ze Stanów Zjednoczonych przygotowano wersję z silnikiem 5.0 litra V8, dzięki któremu kierowcy tego auta nie będą chcieli słuchać radia lecz pięknego dźwięku tego silnika. Wersja kabrio będzie to tego celu jeszcze bardziej idealna. Dla nieco oszczędniejszych pojawi się odmiana 2.3 litra EcoBoost.


Ford EcoSport

Małe Suvy są obecnie popularne, a Ford nie jest jedynym, którym ten smakowity kąsek umknął ostatnimi czasy. Dlatego w tym celu pojawił się Ford EcoSport, miejski Suv z ambicjami na jazdę po wertepach i mieszczący we wnętrzu pięć osób. Wśród jednostek napędowych jakie znajdą się w tym aucie możemy wymienić 123 konny silnik EcoBoost o pojemności 1 litra oraz 89 konny silnik diesela o pojemności 1.5 litra.


Ford Ka Concept

Ford chce całkowicie zmienić oblicze tego samochodu z auta dla kobiet, w samochody które pasują do obu płci i różnego wieku prowadzących go osób. W nowym bardzo obiecującym nadwoziu znajdziemy rozwiązania zarówno praktyczne, dobrze stonowane oraz z idealnym współczynnikiem jakości do ceny. Także i w Fordzie Ka tej generacji mamy znaleźć technologie przyszłości, bardzo ekonomiczne silniki oraz wystarczająco miejsca dla pięciu osób, że nie zgniotą się one wzajemnie w jego wnętrzu.