Home / Aktualności / Nowe konsole NVIDIA SHIELD TV oraz SHIELD TV Pro wkraczają na rynek

Nowe konsole NVIDIA SHIELD TV oraz SHIELD TV Pro wkraczają na rynek

Od dzisiaj w sklepach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i wybranych krajach europejskich (w tym w Polsce) dostępna jest nowa generacja urządzeń NVIDIA SHIELD.

Dwa nowe modele SHIELD TV oraz SHIELD TV Pro, zapewniają wyjątkowe wrażenia wizualne i dźwiękowe. Wyposażone są w nowy procesor Tegra X1+, który zapewnia nawet o 25 procent wyższą wydajność niż jego poprzednik i wspiera wyświetlanie obrazu w formacie Dolby Vision oraz doskonały dźwięk w standardzie Dolby Atmos. Jego moc obliczeniowa znacząco poprawia jakość obrazu, wykorzystując sztuczną inteligencję do zwiększania jakości strumieni wideo z rozdzielczości HD do 4K.

Urządzenie SHIELD TV posiada wyjątkowo smukłą i kompaktową obudowę, która powoduje, że całkowicie wtapia się w salonowe centrum rozrywki. Jest wyposażone w port Gigabit Ethernet, dwuzakresowe Wi-Fi oraz gniazdo rozszerzenia pamięci masowej microSD.

SHIELD TV Pro natomiast przenosi rozrywkę na wyższy poziom dla najbardziej wymagających użytkowników. Opiera się na eleganckim wzornictwie znanym z poprzedniej generacji urządzenia i jest wyposażony w większą pamięć operacyjną oraz pamięcią na dane, a także dwa porty USB do obsługi serwera multimediów Plex oraz podłączania dysków twardych o dużej pojemności lub innych urządzeń USB.

Cena SHIELD TV z pilotem wynosi 749 zł, a urządzenie SHIELD TV Pro z pilotem, 3 GB pamięci i 16 GB pamięci masowej kosztuje 999 zł.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.