Home / Aktualności / Nowe komputery Optimus z i7-9700k, chłodzeniem wodnym i GeForce RTX

Nowe komputery Optimus z i7-9700k, chłodzeniem wodnym i GeForce RTX

OPTIMUS i AGO Esports zacieśniają współpracę, przygotowując kolejną generację komputerów, które posłużą zawodnikom słynnej drużyny oraz każdemu, kto ceni wysoką jakość i wydajność sprzętu. Mowa tu o E-Sport EXTREME, nowych zestawach opartych na komponentach Gigabyte i Corsair.

Udział AGO Esports w światowych finałach WESG 2018 poprzedziły intensywne przygotowania. Zawodnicy jednego z najlepszych polskich zespołów Counter-Strike: Global Offensive na co dzień trenują na highendowych zestawach przygotowanych specjalnie dla nich przez specjalistów z Optimusa. Specyfika tego sprzętu to wynik długich i wnikliwych konsultacji drużyny z producentem. Tworząc zestawy specjaliści wybrali komponenty, które są optymalne tak pod względem jakości, jak i ceny.

Już sam wygląd E-Sport EXTREME by AGO przyciąga uwagę. Obudowa Corsair Carbide Series SPEC-DELTA RGB jest nie tylko ładna, ale bardzo pojemna, a ponadto samą swoją konstrukcją zapewnia dodatkowe chłodzenie, tak potrzebne przy potężnych komputerach gamingowych. W tym pięknym wnętrzu znajdzie się miejsce dla wszystkich wysokiej jakości komponentów, które wchodzą w skład zestawu. Świetnym uzupełnieniem efektów wizualnych jest widowiskowa, a przy tym wydajna pamięć RAM DDR4 Vengeance LED, również od Corsair.

Wśród komponentów od tego producenta warto wymienić Hydro Series H45 Performance Liquid CPU, czyli niezwykle wydajne i ciche zintegrowane chłodzenie, oraz dysk SSD Force MP510 o pojemności 240GB. O stabilne działanie zadba zasilacz Corsair VS Series 650W, który na swoim pokładzie ma mnóstwo przydatnych zabezpieczeń, dzięki czemu strzeże podzespoły przed zbyt wysokim napięciem lub przegrzaniem.

Sprzęt oparto na znanej i niezawodnej płycie głównej Gigabyte B360 AORUS GAMING 3 WIFI. Jest to doskonały fundament dla każdego zestawu wymagającego wydajności. Z perspektywy zawodowych esportowców, szczególnie godna uwagi jest technologia cFosSpeed, zapewniająca przekierowanie transferu wprost do wymagających aplikacji, rezerwując wolniejsze połączenia dla mniej ważnych funkcji.

Płyta główna świetnie współpracuje z procesorem dziewiątej generacji Intel i7-9700k, skonstruowanym w oparciu o nowoczesną architekturę Coffee Lake R. Układ posiada 8 rdzeni o bazowym taktowaniu 3,60GHz. Kluczową cechą procesorów dziewiątej generacji jest poprawiona architektura, wyeliminowane luk i odporność na ataki. Warto dodać, że to procesor z odblokowanym mnożnikiem, dzięki czemu jego podkręcenie jest dużo łatwiejsze niż zwykle.

Jeśli chodzi o kartę graficzną, to E-Sport EXTREME by AGO pojawi się w dwóch wersjach, różniących się tylko i wyłącznie tym komponentem. Niemniej zarówno Gigabyte GeForce RTX 2070 Windforce, jak i Gigabyte RTX 2060 Windforce OC, to świetne elementy o znacznej mocy obliczeniowej. Karty te korzystają z nowoczesnego systemu chłodzenia, opartego na dużych wentylatorach, które kręcą się w różnych kierunkach. Warto wspomnieć o systemie Nvidia G-SYNC, zwiększającym moc obliczeniową w grach. Wisienką na torcie mocy tych kart graficznych są nowe technologie – architektura Turing, Ray Tracing w czasie rzeczywistym i sztuczna inteligencja przekładają się na wzrost realizmu podczas generowania oświetlenia, cieni i efektów specjalnych.

Komputery będą dostępne w sieci sprzedaży Euro, MediaExpert i Neonet w cenach: E-sport EXTREME by AGO GB360T-CR4 6999 PLN, a E-Sport EXTREME by AGO GB360T-CR3 7699 PLN.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.