Home / Aktualności / Nowe karty GeForce GTX 1660Ti od ASUS oraz Inno3D wkraczają do akcji

Nowe karty GeForce GTX 1660Ti od ASUS oraz Inno3D wkraczają do akcji

NVIDIA Turing to nie tylko ray tracing i DLSS. Tych technologii nie znajdziemy w najnowszym układzie NVIDII – GTX 1660Ti. Podczas gdy Asus zaprezentował ROG Strix, ASUS Dual, TUF Gaming i Phoenix w odmianie GTX 1660 Ti, tak INNO3D wersję Twin X2 tego samego układu. 

Karta graficzna ROG Strix GTX 1660 Ti z 6 GB pamięci GDDR6 dysponuje bardzo wydajnym systemem chłodzenia wykorzystującego technologię MaxContact, dzięki której powstaje wyjątkowo gładka powierzchnia, efektywnie przenosząca energię cieplną z GPU. Ciepło jest następnie odprowadzane za pomocą dużego radiatora wyposażonego w dwa wentylatory o nowej konstrukcji Axial-tech, które zapewniają wyższe ciśnienie statyczne i niższy poziom hałasu. Karta ta korzysta również z zalet technologii Auto-Extreme oraz wzmocnionej konstrukcji, co razem gwarantuje jej wyższą trwałość – z jednej strony za pomocą automatycznego procesu produkcji, a z drugiej strony dzięki fizycznej stabilności.

TUF Gaming GeForce GTX 1660 Ti z kolei charakteryzuje się układem chłodzenia wyposażonym w wentylatory z podwójnymi łożyskami kulkowymi, które oferują dwa razy dłuższy czas eksploatacji niż konstrukcje z łożyskami kołnierzowymi. TUF Gaming 1660 Ti będzie więc naturalnym wyborem dla graczy preferujących dłuższe okresy użytkowania pomiędzy aktualizacjami sprzętu.

Obie karty graficzne GeForce GTX 1660 Ti Dual i Phoenix zostały opracowane do rozgrywki non-stop, przy czym każda z nich oferuje inne funkcje, co zapewnia klientom większe możliwości wyboru. Wersja Dual 1660 Ti wykorzystuje dwa wentylatory o odporności na pył w klasie IP5X dla superwydajnego chłodzenia i niezawodnej pracy.

Model Phoenix 1660 Ti jest mniejszy i dysponuje jednym wentylatorem, dlatego idealnie sprawdzi się w kompaktowej obudowie. W tej karcie zastosowano nasz opatentowany wentylator Wing-blade, gwarantujący wysoką wydajność pomimo swoich niewielkich rozmiarów. Obie karty graficzne są produkowane z wykorzystaniem technologii Auto-Extreme, która zapewnia wiodącą w branży niezawodność do najbardziej epickich sesji gamingowych.

Przechodząc do firmy Inno3D i karty GeForce GTX 1660 Ti Twin X2, to karta ta obsługuje także technologię Adaptive Shading i wykorzystuje wysoki poziom IPC (ilość instrukcji w takcie zegara) układów NVIDIA Turing. Układ ten ma wszelkie zadatki na powtórzenie sukcesu takich kart średniego segmentu jak GeForce GTX 1060 czy GeForce GTX 960. Nic więc dziwnego, że już w dniu globalnej premiery INNO3D prezentuje swoją odmianę najnowszego GeForce’a.

INNO3D GeForce GTX 1660 Ti Twin X2 może pochwalić się wydajnością na poziomie GeForce’a GTX 1070. Producent wyposażył kartę w 6 GB szybkiej pamięci GDDR6, pracujących na 192-bitowym interfejsie. Układ graficzny i pamięć są tu chłodzone za pomocą dwóch wentylatorów – chłodzenie wręcz zachęca do podkręcania.

Podczas gdy cen kart Asusa nie znamy, Inno3D poinformował, że za Twin X2 w odmianie 1660 Ti przyjdzie nam zapłacić 1339 zł. Specyfikacji firma Asus również nie podała do wiadomości jeśli chodzi o wspomniane tu odmiany tego układu.

Specyfikacja Inno3D GTX 1660 Ti: 

GPU Engine Specs:  
CUDA Cores 1536
Boost Clock (MHz) 1770
Memory Specs:  
Memory Clock  12Gbps
Standard Memory Config 6GB
Memory Interface GDDR6
Memory Interface Width 192-bit
Memory Bandwidth (GB/sec) 288
Feature Support:  
NVIDIA GeForce Experience Yes
NVIDIA Ansel Yes
NVIDIA Highlights  Yes
NVIDIA G-SYNC™-Ready Yes
Game Ready Drivers Yes
Microsoft DirectX 12
Vulkan API Yes
OpenGL 4.5
Bus Support PCI-E 3.0 X16
OS Certification Windows 7, 10, Linux, FreeBSDx86
Display Support:  
Multi Monitor Yes
Maxmium Digital Resolution 7680×4320
HDCP 2.2
Standard Display Connectors HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4
InternalAudio Input for HDMI Internal
Standard Graphics Card Dimensions:  
Length 196mm
Height  113mm
Width 2-slot
Thermal and Power Spec:  
Minimum System Power Requirement (W) 450
Supplementary Power Connectors 8-pin
Accessories:  
Driver CD Kit Yes
3D Mark  Yes
VR Mark Yes

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.