Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / Nowe informacje na temat 7 generacji procesorów Core „Kaby Lake” i platformy serii 200

Nowe informacje na temat 7 generacji procesorów Core „Kaby Lake” i platformy serii 200

Intel Kaby lake

7 generacja procesorów Core „Kaby Lake” i platforma serii 200, która będzie ją wspierała jest już za rogiem, a nas dobiegają kolejne informacje na ich temat.

Jak się dowiadujemy proces miniaturyzacji trwa w dalszym ciągu, w związku z czym 7 generacja procesorów Core zaprojektowana dla podstawki LGA1151 będzie wykorzystywała 14 nm proces technologiczny. Co więcej „Kaby Lake” mają być nadal kompatybilne z platformą serii 100, oczywiście po aktualizacji BIOSu.

Z opublikowanych przez Benchlife informacji wynika, że nowy procesor może (a raczej na pewno będzie) nieznaczną iteracją procesorów Skylake, która zaoferuje nam przyrost wydajności oraz pokaźne możliwości OC (przetaktowywanie BClk). Co więcej aktualizacji doczeka się również zintegrowany w procesorze układ graficzny, który tym razem wspierać będzie konfiguracje wielu monitorów i rozdzielczości 5K, 10-bitowe przetwarzanie HVEC i VP9. Nowością będzie zintegrowane w platformie złącze Thunderbolt 3 i jego wsparcie dla technologii Intel Optane (pamięć 3D XPoint).

Podobnie do poprzednika, Kaby Lake wspierać będzie zarówno pamięci DDR3 (DDR3L-1600) jak i DDR4 (w tym DDR4-2400). Na uwagę zasługują także DMI 3.0 (fizyczne PCI-Express 3.0 x4).

Niemniej ważna jest platforma serii 200 o nazwie kodowej „Union Point”, która wspierać ma najnowsze dyski SSD Intel Optane, dostarczać lepszego wsparcia i większej ilości portów oraz linii PCIe, a także Rapid Storage czyli szybszych urządzeń pamięci masowej (korzystających z PCIe).

W związku z podobieństwami z procesorami Skylake (w tym procesie technologicznym), procesory Core „Kaby Lake” zaoferują podobne TDP na poziomie 35 i 65W dla dwurdzeniowych modeli, oraz 95W dla czterordzeniowych wariantów (w tym seriii K).

Jak się również dowiadujemy, Intel planuje 8 procesorów tej serii, pierwsza połowa których pojawić się ma w trzecim kwartale przyszłego roku, zaś druga na początku 2017. Towarzysząca im platforma serii 200 powinna zadebiutować nieco wcześniej dla ustanowienia położa dla nowych jednostek CPU. Oczywiście za wcześnie aby spekulować ceny, które nie powinny być większe o ok. 10-15 procent wzglęm ich odpowiedników Skylake.

 7 generacja procesorów Core Kaby Lake i platforma serii 200 01

7 generacja procesorów Core Kaby Lake i platforma serii 200

Źródło: Benchlife.info