Home / Aktualności / nowe gamingowe zasilacze dla entuzjastów – MSI MEG Ai1300P PCIE5, MPG A1000G i MPG A850G

nowe gamingowe zasilacze dla entuzjastów – MSI MEG Ai1300P PCIE5, MPG A1000G i MPG A850G

Najwydajniejsze karty graficzne wymagają odpowiedniego zasilacza, który będzie w stanie dotrzymać im kroku. MEG Ai1300P PCIE5 o mocy 1300 W idealnie sprawdzi się w high-endowych platformach, gdzie potrzebna jest najwyższa jakość i wydajność. Jest on w pełni zgodny ze standardami PCIe 5.0 i ATX 3.0, a za sprawą natywnego złącza PCIe 16 PIN (12VHPWR) przygotowany do obsługi najbardziej wymagających kart graficznych z serii GeForce RTX 40. Zasilacz obsługuje zarówno karty graficzne NVIDII, jak i AMD, niezależnie od liczby czy rodzaju złączy, a certyfikat 80 PLUS Platinum gwarantuje niższe zużycie energii i wyższą wydajność.

Co równie istotne, firma MSI rozszerzyła ofertę także o wysokiej klasy modele MPG A1000G PCIE5 oraz MPG A850G PCIE5.

Jak deklaruje producent, zasilacze Ai1300P PCIE5 zostały stworzone i zaprojektowane z myślą o wydajności, stabilności, niezawodności i długiej żywotności. Aby spełnić te założenia, MSI postawiło na wyłącznie japońskie kondensatory, modułową konstrukcję przetwornicy DC-DC w topologii LLC Half Bridge i końcówki złączy wykonane ze stopu miedzi, a zasilacz jest też wyposażony w szereg zabezpieczeń: OVP (przeciwprzepięciowe), OCP (nadprądowe), OPP (przeciążeniowe), OTP (temperaturowe), SCP (przeciwzwarciowe), UVP (zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem). Co więcej, MEG Ai1300P PCIE5 bezpiecznie poradzi sobie z dwukrotnie wyższą wartością całkowitego skoku mocy i trzykrotnym skokiem mocy GPU. Produkt objęty jest 10-letnią ograniczoną gwarancją producenta.

 

Zasilacz wyposażony jest również w inteligentne funkcje gamingowe, które mają na celu poprawę doświadczeń użytkowników. MEG Ai1300P PCIE5 jest w pełni obsługiwany przez MSI Gaming Intelligence, które pomaga zoptymalizować ustawienia (wystarczy podłączyć kabel mini USB, aby zsynchronizować informacje o zasilaczu), a za pośrednictwem MSI Center monitoruje w czasie rzeczywistym stan procentowego zasilania GPU i CPU oraz łączną moc zużywaną przez system. Tryb automatyczny wentylatora wykryje obciążenie mocy i temperaturę wewnętrzną, aby dostosować prędkość. Kiedy obciążenie spadnie poniżej 55% lub temperatura poniżej 70 stopni, wentylator automatycznie zatrzyma się, aby zredukować hałas. Przełącznik MultiI/Single Rail pozwala zaś przełączać się między jedną lub kilkoma liniami 12 V.

MSI Ai1300P PCIE5 wyróżnia się też w pełni modularnym okablowaniem, a w zestawie znajduje się menedżer kabli w dwóch rozmiarach (24-pin i 8-pin), który pomaga uporządkować przewody, aby uzyskać lepszy efekt wizualny. Co więcej, płytki magnetyczne można przymocować w różny sposób, w zależności od orientacji instalacji zasilacza, nadając mu stylowy wygląd.

Sugerowana przez producenta cena MSI Ai1300P PCIE5 to 1759 zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*