Home / Aktualności / Nowe Galaxy Book Flex i Galaxy Book Ion z ekranami QLED od Samsunga już wkrótce w sprzedaży

Nowe Galaxy Book Flex i Galaxy Book Ion z ekranami QLED od Samsunga już wkrótce w sprzedaży

Podczas tegorocznego Samsung Developer Conference 2019 (SDC19), Samsung przedstawił dziś Galaxy Book Flex i Galaxy Book Ion – dwa laptopy z segmentu premium oferujące ultraprzenośne i niezwykle wydajne funkcje komputerowe, aby zaspokoić wyjątkowe potrzeby współczesnych profesjonalistów w ich codziennym życiu oraz w podróży.

Galaxy Book Flex i Galaxy Book Ion są wyposażone jako  pierwsze na świecie laptopy w wyświetlacz QLED, oferując żywe, realistyczne wrażenia wizualne. Tryb zewnętrzny, z możliwością wyświetlania maksymalnie 600 nitów, zapewnia, że ​​każdy szczegół jest wyraźny, nawet w jasnym świetle słonecznym. Oba urządzenia ułatwiają pracę bez użycia kabla dzięki wytrzymałym akumulatorom i wyświetlaczom oszczędzającym energię. Wiodąca w branży funkcja Wireless PowerShare firmy Samsung umożliwia ładowanie dowolnego smartfona zgodnego z Qi, Galaxy Buds lub urządzenia do noszenia za pomocą touchpada laptopa. 

Zaprojektowane wspólnie z Intelem w ramach innowacyjnego programu Project Athena – Book Flex i Book Ion przeszły rygorystyczne testy, aby spełnić cele programu dotyczące zaawansowanych wrażeń i specyfikacji obliczeniowych, aby zapewnić wyjątkową szybkość reakcji, wysoką wydajność baterii i natychmiastowe działanie. Wyposażone w procesory Intel Core 10 generacji urządzenia zapewniają najwyższą wydajność, zaś karta Wi-Fi 6 (Gig +) Intal i Thunderbolt 3, wiodące w branży standardy łączności bezprzewodowej i przewodowej zapewniają szybką i łatwą łączność.

Pierwsza z nowości Galaxy Book Flex jest przeznaczona dla osób, które potrzebują najnowszej i najlepszej technologii. Nowy laptop poradzi sobie z każdym wymagającym zadaniem, od doskonalenia najnowszej linii kodu po wymyśle rysunki uwidaczniające kreatywnośc użytkownika. Zawias 360 stopni Galaxy Book Flex umożliwia użytkownikowi korzystanie z urządzenia zarówno jako tabletu, jak i komputera. Galaxy Book Flex ma także mocną konstrukcję w tym aluminiową obudowę dla dodatkowej ochrony z wykończeniem „Royal Blue”, które przyciąga uwagę.

Dzięki nowym kontrolkom gestów ulepszonego rysika S Pen można z kolei szybko przełączać slajdy w programie PowerPoint podczas prezentacji lub przewijać wideo wyświetlane znajomym za pomocą dłoni. Zoptymalizowane aplikacje S Pen zapewniają wydajne pisanie i rysowanie na całym urządzeniu. Dostęp do ekspansywnej społeczności PENUP jest również dostępne po raz pierwszy na laptopie, umożliwiając użytkownikom łatwe tworzenie i udostępnianie swoich ulubionych szkiców.

Na uwagę zasługują też wbudowane funkcje biometryczne, obsługiwane przez Windows Hello, zapewniają spokój ducha nawet w najbardziej nieznanych miejscach.

Drugą wspomnianą wcześniej nowością jest Galaxy Book Ion stworzoną dla profesjonalistów, którzy nie rzadko zasiadają do biurka. Wykonany z ultralekkiego magnezu rama i klapka to ultracienka konstrukcja zaprojektowana specjalnie z myślą o mobilności. Mierzy ona zaledwie 12,9 / 14,9 mm grubości i waży mniej niż kilogram. 15,6-calowa wersja Galaxy Book Ion jest wyposażona w dodatkowy dysk SSD i gniazdo DDDR4 RAM, zwiększając tym samym wydajność komputera bez zwiększania jego wymiarów. 

Zarówno Galaxy Book Flex, jak i Galaxy Book Ion będą dostępne w dwóch rozmiarach, 13,3 cala i 15,6 cala od grudnia tego roku. Ich ceny nie są jeszcze znane.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.