Home / Konsole / Nowe funkcje Xbox One w tym nagrywanie gameplay 720p

Nowe funkcje Xbox One w tym nagrywanie gameplay 720p

Xbox One dashboard

Zbliżamy się nieuchronnie do dnia wydania konsolo Microsoftu czyli Xbox One a do tego producent tej konsoli podrzuca graczom kolejne kąski w postaci informacji. Gigant z Redmond poinformował właśnie o dodatkowych funkcjach ich konsoli, które nie zostały zaprezentowane podczas premiery Xbox One.

Wśród nowych funkcji pojawią się takie jak transfer avatarów z Xboxa 360, osobne osiągnięcia wsparcie dla Xbox Live arcade czy w końcu zapis z gry w rozdzielczości HD (720p przy 30 klatkach na sekundę). Marc Whitten wypowiedział się odnośnie braku wsparcia zapisu dla oczekiwanego przez niektórych fanów rozdzielczości 1080p  i 60 klatkach tłumacząc to zbyt dużym przetwarzaniem danych w chmurze.

Wspomniane osobne osiągnięcia dotyczyć będą konsol Xbox One oraz 360 lecz będą one zasilały i tak jedno konto osiągnięć danego gracza. Nowością z tym związaną będą np. możliwości wygrania prawdziwych nagród czy grania w wyzwania dostępne w określonym czasie.

Avatar w nowej konsoli jak już wspominaliśmy będzie przetransferowany z 360-tki w dniu premiery. Gamerspic czyli miniaturki gracza będą dostępne w full HD (1080p) zamiast standardowej 64×64 pikseli pomagając naszemu avatarowi wyglądać jeszcze lepiej.

Odnośnie wsparcia dla Xbox Live arcade Microsoft potwierdził wsparcie dla małych wytwórców gier oraz to, że będą one także (tak jak wielkie komercyjne produkcje) wyświetlane na pulpicie systemu nowej konsoli.

Wydaje nam się, że nie tylko Microsoft lecz również Sony raczyć nas będą nowymi informacjami w postaci funkcji i ulepszeń swoich konsol.

UPDATE: Opisane w tym artykule dodatkowe funkcje dostępne będą wyłącznie dla posiadaczy kont Microsoft Live Gold.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.