Home / Aktualności / Nowe funkcje Gmail – ciekawe funkcje w poczcie Google

Nowe funkcje Gmail – ciekawe funkcje w poczcie Google

Czasy kiedy poczta Gmail zachwycała przejrzystością i funkcjonalnością wydają się zamierzchłą przeszłością. Dodanie reklam i skanowanie poczty oferowanej przez Google w imię lepszego dostarczania reklam i doświadczenia dla użytkownika wydaje się więcej szkodzić niż nam pomagać.

Nowe funkcje Gmail – czy nie pozostaną legendą

nowe funkcje GmailPrezentowane tu informacje pochodzą z wycieku jednej z potencjalnych wersji poczty Gmail, tym samym tak jak mogą one zostać zawarte w przyszłej wersji poczty Google, tak mogą się one w ogóle nie pojawić.

Tak więc nowe funkcje Gmail jakie potencjalnie będzie można zobaczyć to niczym w forach internetowych przypinanie ważnych wiadomości, tak że będą one wyświetlane zawsze na górze.

Google może również oferować wyświetlanie tylko przypiętych wiadomości aby ułatwić użytkownikowi odpowiadanie na nie w jednym ciągu.

Inną funkcją nowego Gmaila może być „wyciszenie” poszczególnych wiadomości na jaki czas, tak że pozostaną one na dole naszej skrzynki. Po upływie tego czasu wrócą one z powrotem na jej górę jako nieodczytane wiadomości. W ten sposób można zaznaczyć ważne lecz niekoniecznie wiadomości, na które musimy odpowiedzieć „w tej chwili”.

Tak więc jak widzicie, Google nie siedzi na laurach świętując 10 lecie swojego serwisu pocztowego lecz próbuje go jakoś rozwijać aby zrekompensować po części użytkownikom denerwujące funkcje takie jak te wspomniane przez nas na początku.

Mamy tylko nadzieję iż zarówno przypinanie jak i uciszanie wiadomości zostaną mimo wszystko zaprezentowane w przyszłych odsłonach Gmail, a nie pozostaną tylko legendą.

Źródło: Geek.com