Home / Aktualności / Nowe dyski SSD Transcend M.2 z serii MTS

Nowe dyski SSD Transcend M.2 z serii MTS

dyski SSD Transcend M.2 z serii MTSNowe dyski SSD Transcend M.2 z serii MTS zostały właśnie zaprezentowane, oferując nie tylko większą pojemność ale również zaawansowane funkcje i wydajność.

Korzystające z interfejsu SATA III wyciskają z niego co tylko się da nie poświęcający tym samym niezawodności.

Seria MTS dysków M.2 a oferuje trzy modele charakteryzujące się wyjątkowo małymi rozmiarami i są nimi MTS400, MTS600 oraz MTS800 (42/60/80 mm x 22 mm x 3.5mm).

Charakteryzują się one przy tym designem, który sprawdzi się zapewne w przyszłościowych laptopach i innych urządzeniach mobilnych chociażby na ich grubość.

Dyski SSD Transcend M.2 z serii MTS oferować będą pojemności do 256 GB (seria MTS400) oraz 512 GB (seria MTS600 i MTS800). Korzystając z wcześniej wspomnianego interfejsi SATA III oraz kontrolera Transcend TS6500, pamięci cache DDR3 oraz wysokiej jakości kości MLC NAND, zaofrują wydajność na poziomie 560 MB/s odczyt oraz 310 MB/s zapis. Są to wartości wystarczające w większości zadań multimedialnych i w grach.

Ważną funkcją nowych dysków SSD Transcend M.2 z serii MTS są funkcje DevSleep oraz ISRT. Pierwsza z nich czyli Device Sleep Mode przyda się głównie choć nie tylko użytkownikom urządzeń mobilnych z uwagi iż umożliwi ona całkowite wyłączenie interfejsu SATA (oszczędność energii) przy czasie reakcji poniżej 20 ms.

Mowa tu oczywiście o usypianiu urządzeń mobilnych takich jak laptopy, które cierpiały na długie czasy ‘pobudki’ związane z ponownym przywróceniem systemu do stanu używalności.

Drugą funkcją jest natomiast Intel Smart Response Technology (ISRT), która umożliwia ustawienie dysku SSD w trybie mostu pomiędzy dyskiem twardym a pamięcią RAM. Korzyści z tym związane to zwiększona wydajnością całego systemu.

Jeśli chodzi o niezawodność to czywają nad nią trzy znane już chyba wszystkim funkcje a więc TRIM, kolejkowanie zadań NCQ cy inteligentne zarządzanie blokami pamięci. Seria MTS pochwalić się też może funkcją S.M.A.R.T zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym czy odpornością na uderzenia co ważne jest dla bezpieczeństwa danych użytkownika.

Dyski SSD Transcend M.2 z serii MTS 400/600/800 oferowane będą za 39 dolary (model 32 GB), 59 dolary (64 GB ), 99 dolary (128 GB pojemności) oraz topowa pojemność z tej serii czyli 256 GB dostępna będzie za 169 dolary.

Jeśli chodzi o serie MTS600/800 i pojemność 512 GB to producent będzie za nią żądał 319 dolarów. Na wszystkie dyski z tej serii udzielana będzie trzyletnia gwarancja.