Home / Aktualności / Nowe coolery AiO Antec Neptune 120 i 240 trafiają do sprzedaży

Nowe coolery AiO Antec Neptune 120 i 240 trafiają do sprzedaży

Znany producent systemów chłodzenia, wentylatorów i obudów Antec, wprowadził na rynek swoją nową generację zintegrowanych systemów chłodzenia cieczą AiO z serii Neptune. Tym samym w sprzedaży znalazł się Neptune 120 i Neptune 240 które wyceniono odpowiednio na 320 i 420 zł.

Nowe modele Neptune 120 i Neptune 240 są wyposażone w zaawansowaną integrację pompy wodnej i chłodnicy i zostały zaprojektowane tak, aby utrzymać bezawaryjność nawet do 50 000 godzin. Wyprodukowane z wysokiej jakości komponentów i objęte trzyletnią gwarancją producenta, wyposażone są w wentylatory ARGB wykorzystujące aluminiową konstrukcję. Super cienki blok procesora nie tylko zapobiega niekompatybilności z niektórymi radiatorami płyty głównej, ale także chroni płytę główną przed deformacją spowodowaną zbyt dużą wagą coolera.

Ważnym elementem nowego coolera jest radiator, który został zaprojektowany tak, aby osiągnąć wydajność chłodzenia idealnie dopasowaną do potrzeb każdego entuzjasty dzięki prędkości wentylatora wahającej się między 900 a 1600 obr / min i przepływowi powietrza na poziomie 77 CFM. Antec dokładnie przemyślał również usytuowanie pompy, która znajduje się na górze chłodnicy aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia procesora na skutek wibracji. Coolery charakteryzują się też wysokim ciśnieniem chłodziwa (1 m ± 0,2 m ciśnienia wody; natężenie przepływu 1,5 l / minutę) i niskim poziomem hałasu wentylatora. Nowe systemy AiO Neptune posiadają fabrycznie zaaplikowaną pastę termoprzewodzącą i można je łatwo skonfigurować, podłączając do 3-stykowego złącza płyty głównej i zasilania SATA.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.