Home / Aktualności / Nowe chłodzenie Scythe Kotetsu dla procesorów Intel i AMD

Nowe chłodzenie Scythe Kotetsu dla procesorów Intel i AMD

Scythe Kotetsu
Japoński producent Scythe zaprezentował swój najnowszy produkt a mianowicie  Scythe Kotetsu, którego głównym atutem jest stosunek wydajności do ceny. Blokowy radiator ze 120 mm wiatrakiem  charakteryzuje się bardzo małą wagą a jednocześnie zapewnia dobre odprowadzani ciepłą.

Wspomniany 120 mm wiatrak Glide Steam jest standardowo zamontowany na radiatorze i jest w stanie kręcić się z prędkością od 400 do 1400 obrotów na minutę. Regulacja obrotów odbywa się za pomocą wsparcia dla PWM. Dzięki takiej prędkości obrotowej oraz konstrukcji chłodzenie to jest w stanie osiągnąć przepływ powietrza na poziomie 63.5 – 165 metrów sześciennych.

Scythe Kotetsu

Doskonała wydajność tego chłodzenia została osiągnięta dzięki doskonale zaprojektowanym aluminiowym żeberkom radiatora. Również cztery 6 mm rurki cieplne odprowadzające ciepło z podstawy Kotetsu wykonanej z miedzi przyczyniają się do ogólnej wysokiej wydajności. Scythe Kotetsu zaprzecza typowym tego typu konstrukcjom, które zwykły być ciężkie i głośne jak również kłopotliwe w montaży zarówno chłodzenia jak również elementów wokół niego. Poziom hałasu, który generuje Kotetsu jest również czymś godnym do naśladowania przez konkurencję. Mieszczące się w przedziale 5.3 dBa – 28 dBa wyniki są naprawdę dobrym osiągnięciem.

Opisywane chłodzenie Scythe  dzięki zastosowanym materiałom imponuje także wagą wynoszącą 480 gram. Do jego zalet należy wspomnieć łatwy montaż dzięki systemowi Hyper Precision Mounting System. Wymiary opisywanego produktu to 130 x 58 x 160 mm co umożliwia zamontowanie nawet w obudowach typu Mini-ATX czy Micro-ATX.

Systemy dla graczy ze względu na ograniczenia  odnośnie wysokości czy wielkości układów chłodzenia sprawiają problem jeśli chodzi o jego dobór. W tym przypadku gracze tego problemu mieć nie będą a wszystkie komponenty powinny idealnie się pomieścić wewnątrz obudowy.

Scythe Kotetsu (Model SCKTT-1000) wspiera gniazda Intel LGA1150, LGA775, LGA1155, LGA1156 i LGA1366 jak rónież AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 and FM2. Należy zaznaczyć, że wszystkie niezbędne śrubki czy pasta termiczna na procesor jest już w zestawie. Jego cena została ustalona na poziomie ok. 35 Euro.

Źródło: Scythe