Home / Aktualności / Nowe Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października

Nowe Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października

Właśnie dziś, 30 Maja, została zapowiedziane Modern Warfare, nowa odsłona Call of Duty. Najbardziej doceniany przez graczy tytuł z tej serii stworzony od podstaw, zostanie wydany już 25 października. Ten całkowicie nowy tytuł, wydawany przez Activision i tworzony przez Infinity Ward, przeniesie graczy w sam środek współczesnego konfliktu zbrojnego, gdzie podejmowane w ułamku sekundy decyzje mogą zachwiać globalnym balansem sił. Nowe Modern Warfare ma oferować spójną narrację i ujednolicony system progresji w ramach wszystkich trybów w tym dla pojedynczego gracza jak i dla wielu graczy oraz nowej zabawie w kooperacji.

Call of Duty: Modern Warfare to także nowy silnik będący w stanie zapewnić wciągające i fotorealistyczne doświadczenie. Nowa technologia wykorzystuje wszystkie najświeższe osiągnięcia w dziedzinie inżynierii wizualnej, w tym system fizyki pozwalający na najnowocześniejszą fotogrametrię; nowy, hybrydowy system strumieniowania oparty na płytkach; nowy system renderowania PBR; oświetlenie wolumetryczne; 4K HDR; NVIDIA ray-tracing (PC), a także nowy system generowania geometrii przez GPU i wiele więcej. Spectral rendering zaoferuje natomiast nowe spojrzenie na termiczne promieniowanie cieplne w grach i identyfikację podczerwieni zarówno odzwierciedlając termowizję, jak i noktowizję. Inwestycja w rozwiązania techniczne przekłada się na najnowocześniejszą animację i system kreacji kształtów, natomiast nowy zestaw narzędzi audio pozwala na pełną obsługę Dolby ATMOS na wspieranych platformach wraz z najnowszymi efektami symulacji dźwięku.

Od dzisiaj fani mogą składać zamówienia przedpremierowe na cyfrową wersję Modern Warfare, otrzymując dodatkowo żeton prestiżu, który będzie można natychmiastowo użyć w Black Ops 4.

Call of Duty: Modern Warfare zostanie wydane globalnie 25 października na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. W pełni zoptymalizowaną wersję PC opracowano we współpracy z Beenox i będzie ona dostępna wyłącznie na Blizzard Battle.net, sieciowej platformie gamingowej od Blizzard Entertainment.

Zdobywca licznych nagród i wyróżnień, w tym tytuł „Gry Roku” Academy of Interactive Arts and Scences, wydane w 2007 roku oryginalne Call of Duty 4: Modern Warfare zyskało światowe uznanie, zdobywając serca fanów na całym świecie. Dzięki dwóm kolejnym sequelom seria ta pozostawiła niemożliwy do zatarcia ślad w branży gier jako jeden z najbardziej znanych i docenionych cyklów w jego historii.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.