Home / Recenzje / Motoryzacja / Nowe BMW 320 Coupé

Nowe BMW 320 Coupé

Nowe Bmw 320

Jakie są pierwsze skojarzenia patrząc już na te zdjęcie z filmu o nowym bmw? Nie wiem jak wasze ale ja mam odczucie, że nowe anto ze stajni Bmw zaraz z niego wyjedzie. Bynajmniej tak bym chciał ponieważ usportowiona sylwetka serii 3 aż się o to prosi.

Wielu producentów auto poszło tym tropem, który okazał się strzałem w dziesiątkę (chociażby cywilna odmiana Mitsubishi Lancera z silnikiem 1,5 i … może nie wspominajmy o przyspieszenie od 0-100 km/h), w tym i producent z Bayernu.

Stylistyka nowego BMW serii 3

Nowe Bmw nie jest bynajmniej tak ospałe jak wspomniany Lancer a jego wygląd i osiągi są co najmniej wystarczające. Niemiecki producent postanowił przyprawić swój nowy produkt o pakiet sportowy M, który zawiera m.in.  sportowe kontury, w oraz niższe zawieszenie sportowe a także obręcze kół ze stopów lekkich.

Dla jeszcze większego zwiększenia nam przyjemności z nowej serii 3 w środku auta czeka na nas również kilka niespodzianek. Nocną jazdę uprzyjemni nam zestaw ambientowego oświetlenia wnętrza, auto niemalże „poda” nam pasy bezpieczeństwa przed jazdą, intuicyjne rozmieszczenie wskaźników oraz wszelkich pokręteł aby dać kierowcy większe uczucie kontroli nad pojazdem. Opcjonalne kolory i materiały tapicerki dopełniają majstersztyku wewnątrz kończąc naszą ekscytacje z fanfarą.

Wydajność BMW serii 3

Niemiecki producent jest również dumny również z dynamiki i wydajności swojego flagowego produktu, której oczywiście nie kryje. W silnikach benzynowych zastosował bezpośredni wtrysk benzyny i Twin Scroll (turbosprężarka oferująca jeszcze większa moc i wydajność – silniki aut 318i, 320i, 325i, 330i oraz 335i).

Wyjątkowo wydajne są czterocylindrowe silniki benzynowe BMW 318i oraz 320i wykonane z aluminium. Bardziej niż wystarczająca moc 105 kW (143 KM) w modelu 318i oraz 125 kW (170 KM) w Bmw 320 jeśli wierzyć producentowi powinna zapewnić spalanie na poziomie 6,6 l na 100 km, a w BMW 318i nawet 6,3 l. Wszystko to dzięki bezpośredniemu wtryskowi benzyny i rozrządowi zaworów z układem Double VANOS.

Silniki diesela nie odstają od benzyniaków ani pod względem osiągów, spalania, emisji spalin czy też dynamiki jazdy. Biorąc znów za przykład model 320 380 Nm i 135 kW (184 KM) to moc i osiągi bardzo imponujące, które okazują się jeszcze bardziej imponujące jeśli weźmiemy spalanie 4,7 l paliwa na 100 km i emisję 125 g CO2 / km.

Dynamika

Bmw jako kolejny producent wprowadził 7-mio biegową skrzynię biegów d swojej gamy. W jego wydaniu na uwagę zasługuje automatyczna skrzynia biegów oferująca dwa sprzęgła bez przerywania przeniesienia napędu. Perfekcyjną skrzynię dopełnia „aktywny układ kierowniczy”, który dostosowuje przełożenie skrętu kierownicy do prędkości jazdy dzięki czemu nie ma groźnych przechyleń auta w razie spanikowania kierowcy. Standardem wspomagającym dynamikę oraz bezpieczeństwo są elektroniczne systemy kontroli układu jezdnego, które efektywnie zwiększają również radość z jazdy nową trójką.

Dynamiczna kontrola trakcji (DTC)


Dynamiczna kontrola trakcji czyli DTC w nowym BMW serii 3 powoduje, że możliwe jest ruszenie na miękkim śniegu przy lekko buksujących kołach.

 

 

Łączność według Bmw

 Funkcja office w bmw serii 3

Nowa trójka zawiera także inne inteligentne rozwiązania chociażby takie w postaci możliwości podłączenia niektórych biznesowych telefonów komórkowych poprzez Bluetooth a przez to wyświetlanie terminów, zadań czy SMS-ów na monitorze pokładowym.

 

Wykorzystując Bluetooth możemy również przesyłać muzykę ze swojego telefonu. Przy okazji wspominania muzyki i jej przesyłu nie można nie omieszkać zestawu głośnikowego Harman / Kardon który według nas brzmi rewelacyjnie.

 

Ale łączność to nie tylko funkcje biurowe czy przesyłanie muzyki. Jako nieliczne, Bmw zastosowało w swoim produkcie funkcja automatycznego wzywania pomocy BMW ConnectedDrive. W momencie wystrzelenia poduszek powietrznych auto informuje służby ratownicze o lokalizacji pojazdu i rodzaju wypadku.

 

Cena

Jedna z bardziej interesujácych odmian BMW serii 3 Gran Turismo kosztuje 151 900 złotych w wersji z silnikiem 2 litrowym (184KM) (cena według strony motok.pl). W związku z tym, że auto jest wprowadzane na polski rynek część nie była jeszcze dostępna. Zastanawiające dla nas okazało się to,  że oficjalna strona Bmw Polska nie podaje tego modelu jako dostępnego w naszym kraju.

 

Ocena Bmw serii 3

Nowe Bmw jest autem bardzo udanym i przemyślanym pod każdym kątem. dzieje się tak nie bez powodu gdyż trójka jest autem bliskim wielu młodym ludziom na całym świecie (szczególnie w Polsce). Niemniej nie ujmując mu chwały ma godną konkurencje w postaci Mercedesa klasy C. Nie będziemy omawiać w tym ani Mercedesa ani jego różnić w porównaniu do Bmw. Orientacyjna cena prawie 152 tys. zł jest ceną znośną do przełknięcia zarówno ze względu na ilość wyposażenia standardowego jak i jakości wykończenia samego auta. Przykrym nieco faktem może być to, że część linii nadwozia będzie dostępnych w Polsce.

 

Dane techniczne Bmw 320i

Zużycie paliwa
Cykl miejski w l/100 km  8,1
Cykl pozamiejski w l/100 km  5,3
Cykl mieszany w l/100 km  6,3
 Emisja CO2 w g/km  146
 Pojemność zbiornika paliwa, ok. w l  63
 Osiągi
 Prędkość maksymalna w km/h  210
 Przyspieszenie od 0 do -100 km/h w s  9,1
 Przyspieszenie 80–120 km/h na IV/V biegu w s  9,4/12,4
 Masa
 Masa własna UE w kg  1 435
 Dopuszczalna masa całkowita w kg  1 810
 Ładowność w kg  450
 Silnik
 Liczba cylindrów/zaworów  4 / 4
 Pojemność w cm3  1 995
 Skok/średnica w mm  90,0/84,0
 Moc maksymalna w kW (KM) przy obr/min  105 (143)/6.000
 Maksymalny moment obrotowy w Nm przy obr/min  190/4.250
 Stopień sprężania: 1  12
 Koła
 Rozmiar opon z przodu  205/55 R16 H
 Rozmiar opon z tyłu  205/55 R16 H
 Rozmiar obręczy kół z przodu  7J x 16″
 Rozmiar obręczy kół z tyłu  7J x 16″

 

Galeria

Nowe Bmw 320 Jakie są pierwsze skojarzenia patrząc już na te zdjęcie z filmu o nowym bmw? Nie wiem jak wasze ale ja mam odczucie, że nowe anto ze stajni Bmw zaraz z niego wyjedzie. Bynajmniej tak bym chciał ponieważ usportowiona sylwetka serii 3 aż się o to prosi. Wielu producentów auto poszło tym tropem, …

Ocena końcowa

Stylistyka
Dynamika
Wyposażenie
Cena

Cool

Podsumowanie : Wygląd powalający na kolana. Najlepsza naszym zdaniem wersja nadwoziowa pod względem stylistyki.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
89