Home / Aktualności / Nowa wersja gamingowego laptopa Razer Blade 15 z klawiaturą wyposażoną w optyczne przełączniki trafia na rynek

Nowa wersja gamingowego laptopa Razer Blade 15 z klawiaturą wyposażoną w optyczne przełączniki trafia na rynek

 

Wygląda na to, że Razer kontynuuje swoje ambitne plany ulepszania laptopów dla graczy wypuszczając na rynek nową wersję Razera Blade 15. Razer jako pierwszy wprowadził niskoprofilową mechaniczną klawiaturę do laptopa w 2016 roku, a teraz do tego modelu wkraczają przełączniki optyczne nowej generacji. Niskoprofilowa klawiatura została zaprojektowana dla entuzjastów gier, którzy wymagają niemal natychmiastowej aktywacji, satysfakcjonującego dotykowego sprzężenia zwrotnego i szybkich reakcji.

Razer Blade 15 pozostaje najczęściej nagradzanym laptopem w rodzinie Razer Blade, ponieważ jego elegancka i kompaktowa konstrukcja w połączeniu z najlepszym w swojej klasie sprzętem spełnia oczekiwania nie tylko profesjonalnych graczy ale i typowego użytkownika. Model klawiatury optycznej cechuje się ultraszybką wydajnością grania w cienkiej obudowie. Doznania graficzne w nowym modelu zapewnia układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 2070, moc obliczeniową 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-9750H zaś pozostałe funkcje życiowe realizowane są przy pomocy 16 GB pamięci RAM DDR4 i 512 GB pamięci SSD.

Nie można też zapomnieć o pięknym 15,6-calowym wyświetlaczu Full HD oferującym oszałamiające odświeżanie 240 Hz, zaś sam panel otoczony ultracienkimi ramkami i niestandardowo skalibrowany zapewnia wciągające i bogate wrażenia podczas grania czy oglądania filmów. Z Boczne krawędzie laptopa oferują mnóstwo wejść / wyjść, takich jak port HDMI, mini DisplayPort, jeden port Thunderbolt 3 USB Type-C, jeden port USB Type-C i dwa porty USB Type-A 3.1 Gen 2.

Oprócz błyskawicznej aktywacji nowa klawiatura oferuje satysfakcjonujące mechaniczne kliknięcie – obowiązkowe dla każdego konesera klawiatury. Dotykowe informacje zwrotne pomagają użytkownikom dowiedzieć się, kiedy dane wejściowe zostały zarejestrowane, a dla typowego użytkownika klawiatura zapewnia lepsze pisanie w porównaniu z tradycyjnymi klawiaturami membranowymi.

Klawiatura optyczna Razer Blade 15 ma również funkcję N-Key Rollover (NKRO) z anti-ghostingiem. Ponieważ klawiatura ta wykorzystuje światło do rejestrowania danych wejściowych zamiast tradycyjnego kontaktu fizycznego, mamy tu do czynienia z zerowym odbicie w celu zapewnienia natychmiastowego zarejestrowania każdego pociągnięcia bez jakiegokolwiek opóźnienia. Każdy klawisz jest ponadto indywidualnie podświetlany (podświetlenie Razer Chroma RGB) korzystając z palety 16,8 milionów kolorów. Podświetlenie to można dostosować korzystając z wstępnie zaprogramowanych projektów aż po niestandardowe wzory dostępne tylko w Razer Chroma Workshop.

Nowa optyczna klawiatura do laptopa Razer jest obecnie dostępna tylko w Razer Blade 15 Advanced, który kosztuje równowartość 2649 dolarów i jest w sprzedaży na stronie razer.com oraz w USA. Nie wiemy kiedy laptop z rewolucyjną klawiaturą trafi do Polski. Wiadomo jednak, że kolejne modele z optyczną klawiaturą będą dostępne w 2020 roku. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.