Home / Aktualności / Nowa skrzynka w arsenale graczy – Gigabyte AORUS C500 GLASS

Nowa skrzynka w arsenale graczy – Gigabyte AORUS C500 GLASS

Miejmy nadzieję, że zaprezentowana właśnie obudowa Gigabyte AORUS C500 GLASS została zaprojektowany z myślą o doskonałym chłodzeniu i zapewni wystarczający przepływ powietrza w przeciwieństwie do konstrukcji MSI (o podobnym wyglądzie.

Nowa konstrukcja Gigabyte obsługuje płyty główne do E-ATX a ponadto ma radzić sobie z systemami chłodzenia wodą do 420 mm co umożliwia całej obudowie osiągnięcie ekstremalnego chłodzenia i lepszej wydajności całęgo systemu. W zakresie montażu AORUS oferuje przyjazne i wygodne pomysły, takie jak doskonałe zarządzanie kablami, panel przedni drzwi skrzydłowych, panel ze szkła hartowanego chroniącego przed upadkiem itp., które zapewniają użytkownikom wygodę podczas użytkowania.

Ponadto użytkownicy mogą pobrać oprogramowanie RGB FUSION 2.0, aby dostosować różne efekty podświetlenia RGB i kolory, aby obudowa do gier była idealna do obsługi wszystkich urządzeń AORUS.

Przepływ powietrza obudowy jest jednym z czynników wpływających na wewnętrzną wydajność cieplną. AORUS C500 GLASS został zaprojektowany głównie z siatką o dużej powierzchni i otworami wentylacyjnymi na przednim i górnym panelu. Zwiększenie wentylowanej powierzchni może zapewnić większy przepływ powietrza do obudowy, aby uzyskać lepsze rozpraszanie ciepła, co pozwala użytkownikom ochłodzić system i cieszyć się stabilną wydajnością.

Obudowa do gier AORUS C500 GLASS stanowi również idealny wybór dla decydujących się na tradycyje collery powietrzne – maksymalna wysokości to nawet 190 mm. Jeśli chodzi o kartę graficzną to mówimy tu o długości 420 mm zaś w przypadku zasilaczy o długości 220 mm.

System wentylatorów obsługuje trzy wentylatory 140 mm lub 120 mm na panelu przednim, dwa wentylatory 140 mm lub trzy 120 mm na panelu górnym oraz jeden 140 mm lub dwa 120 mm z tyłu. Ponadto AORUS C500 GLASS ma fabrycznie zainstalowane trzy wentylatory ARGB i PWM 120 mm z przodu oraz wentylator ARGB i PWM 120 mm z tyłu. Systemy chłodzenia cieczą mają maksymalnie 420 mm chłodnicę z przodu, maksymalnie 360 ​​mm chłodnicę na górze i maksymalnie 140 mm chłodnicę z tyłu. W przypadku instalacji dysków twardych użytkownik może  liczyć na 2 x 2,5-calowe dyski HDD lub SSD i 2 x 3,5-calowe konstrukcje. 3,5-calowy dysk twardy można również zastąpić 2,5-calowym dyskiem SSD. Co więcej, modułowa konstrukcja wnęk na napędy ułatwia sam montaż.

Warta wspomnienia jest  również pionowa lub pozioma instalacja GPU, dająca graczom możliwość wyboru najlepszego kąta widzenia karty graficznej. AORUS C500 GLASS bierze pod uwagę grubość i kształt karty i zapewnia dwa zestawy pionowych uchwytów, które mogą obsługiwać odpowiednio grubość karty 73 mm i 160 mm podczas instalacji, dzięki czemu użytkownicy mogą uniknąć problemów z nieodpowiednim rozmiarem. 

Na chwilę obecną nie znamy ani  ceny ani dostępności rynkowej opisanej to obudowy.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Lub

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*