Home / Komputery Stacjonarne / Chłodzenie powietrzne / Nowa seria coolerów Enermax ETS-T50 AXE – piękno i wydajność w jednym

Nowa seria coolerów Enermax ETS-T50 AXE – piękno i wydajność w jednym

Enermax ETS-T50 AXE 01

ENERMAX zaprezentwał właśnie swoją najnowszą serię coolerów ETS-T50 AXE, które zachwycają nie tylko swoim wyglądem, ale zapewne także wydajnością.

Nowe chłodzenie powietrzne kompatybilne jest praktycznie z wszystkimi podstawkami Intela (LGA 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-3), jak i AMD (AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1/FM2/FM2+) i posiada aż pięć 6-mm ciepłowodów, ułatwiających odprowadzanie ciepła z procesora. Co więcej, Enermax zastosował bezstykową formę kontaktu rurek z procesorem, dzięki czemu ciepło odprowadzane jest jeszcze skuteczniej.

Enermax ETS-T50 AXE

Seria ETS-T50 AXE to aż siedem patentów w wyglądzie i funkcjach, wśród których warto nadmienić podświetlanie 36 diod LED z wykorzystaniem trzech kolorów (5 różnych efektów świetlnych). Nowe coolery dostępne zarówno w białym jak i czarnym kolorze są w stanie wytrzymać TDP na poziomie aż 250W, dzięki czemu nie musimy się martwić o wymianę chłodzenia po zmianie procesora na mocniejszy, lub w przypadku jego przetaktowywania.

120-mm wentylator Vegas, wykorzystujący łożyska mające działać bezproblemowo do 160 tys. godzin, obracają go z prędkością 800-1800 obr. / min (regulacja przez PWM), a całość generuje hałas pomiędzy 18,9 a 25 dBA. 

Poza specjalnie zaprojektowaną strukturą radiatora oferującą technologie „Pressure Differential Flow” i “Vortex Generator Flow, a polegających na zwiększaniu przepływu powietrza i przyciąganiu jego molekuł, warto wspomnieć o tylnym obrotowym w zakresie 360 stopni grillu, który może być wykorzystany do przekierowania powietrza w odpowiednim kierunku.

Interesującym wyglądem może pochwalić się model ETS-T50A-WVS, który nie dość, że wykorzystuje białą stylistykę, to w dodatku jego białe „śnieżne” podświetlenie robi wrażenie. 

Coolery Enermax ETS-T50 AXE oraz ETS-T50A-WVS mają być dostępne w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, jednak bez jakichkolwiek deklaracji pod względem ceny jaką przyjdzie nam za nie zapłacić. Wiemy jednak, że w zestawie znajduje się bardzo dobra pasta termo przewodząca Dow Corning TC-5121. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.