Home / Aktualności / Nowa myszka Razer Viper 8K z sensorem 20000 DPI oraz 8000Hz polling rate

Nowa myszka Razer Viper 8K z sensorem 20000 DPI oraz 8000Hz polling rate

Nowa Myszka Razer Viper 8K z pewnością mierzy wysoko a to za sprawą czujnik optyczny Focus + o rozdzielczości 20 000 DPI wraz z przełącznikami myszy optycznej drugiej generacji Razera, które są oceniane na 70 milionów kliknięć i podobno zapewniają więcej dotykowego sprzężenia zwrotnego niż oryginały. To jednak nie wszystko bowiem ten właśnie gryzoń oferuje 8000Hz polling rate. 

Największą zmianą związaną z nową myszą jest wprowadzenie HyperPolling, która zwiększa częstotliwość z 1000 Hz dostępnej w większości myszek gamingowych do oszałamiających 8000 Hz. Według Razera pozwala to Viper 8K na wysyłanie do ośmiu razy więcej danych do komputera w ciągu sekundy, „skutecznie zmniejszając opóźnienie wejściowe z 1 ms do zaledwie 1/8 milisekundy”.

„Opóźnienie jest bardzo ważną częścią rozgrywki, która znacząco wpływa na ogólne wrażenia z gry – a mimo to jest pomijana przez wiele firm, które zbyt długo koncentrowały się na zwiększaniu DPI” – powiedział Alvin Cheung, starszy wiceprezes działu urządzeń peryferyjnych firmy Razer.

To, czy przeciętny użytkownik lub doświadczony gracz zauważy poprawę, jest przedmiotem dyskusji. Warto zauważyć, że wpływ funkcji będzie bardziej widoczny dla osób korzystających z monitorów o wysokiej częstotliwości odświeżania.

Nowy Viper 8K Razera jest dostępny w sprzedaży w cenie niecałych 80 dolarów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.