Home / Peryferia / Klawiatury / Nowa klawiatura mechaniczna TESORO GRAM Spectrum powala na kolana

Nowa klawiatura mechaniczna TESORO GRAM Spectrum powala na kolana

TESORO GRAM Spectrum bialaTESORO GRAM Spectrum to nowa i jak za chwilę się przekonacie ciekawa klawiatura mechaniczna zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym.

Pomimo, że “gram” w nazwie nie faworyzuje polskich użytkowników, klawiatura ta dedykowana jest właśnie graczom. Wykorzystująca przełączniki mechaniczne Tesoro AGILE konstrukcja, używa zredukowanych pod względem grubości przełączników i oferuje przez to krótszy czas podróży od wciśnięcia do zadziałania. Niemniej jednak pełne doznania klawiatury mechanicznej są tu zachowane – mamy bowiem szybki czas reakcji oraz dokładność.

TESORO GRAM Spectrum biala 01Klawiatura Tesoro GRAM Spectrum sprzedawana będzie zarówno w białym (naszym zdaniem ładniejszej i bardziej wyróżniającej wersji) jak i czarnym kolorze, a ponadto oferuje podświetlanie z palety 16,8 miliona kolorów. Do naszej dyspozycji jest ponadto 7 różnych efektów świetlnych w tym oddech, kolorową falę i inne.

TESORO GRAM Spectrum czarnaKolejnymi wyróżnikami są minimalistyczny design, nakładki klawiszy oraz mocna metalowa konstrukcja, zapewniająca zarówno pewność działania jak i wytrzymałość.

Za pewne działanie klawiatury Tesoro odpowiada 32-bitowy procesor ARM z 512 KB pamięci służącej do zapisywania i odtwarzania makr. Producent zaserwował nam także pełną programowalność klawiszy, 1000 Hz pooling-rate, rollover klawiszy G i N oraz wspomniane nagrywanie makr w locie.

TESORO GRAM Spectrum biala 02Trzeba przyznać, że choć kosztująca 137 / 139 dolarów klawiatura Tesoro GRAM Spectrum nie jest tania, to jest warta z uwagi na ciekawy wygląd, jakość wykonania oraz oferowane funkcje. Dostępność ustalono na czerwiec tego roku.

 

Specyfikacja klawiatury Tesoro GRAM Spectrum:

  • Mechaniczne przełączniki TESORO AGILE Mechanical Switch – niskoprofilowe z 3,5 mm dystansem podróżowania
  • 16.8 miliona kolorów z dostosowywaniem podświetlenia i efektami
  • Wysokiej jakości klawisze Double Injection Keys
  • 32 bitowy procesor ARM Cortex z 512 KB pamięci – wysoka wydajność i bezproblemowe nagrywanie / uruchamianie makr
  • W pełni programowalne klawisze – przypożądkowanie każdego klawisza / kombinacji klawiszy dla najbardziej wyrafinowanych makr
  • Odłączany kabel USB w oplocie