Home / Aktualności / Nowa kierownica Thrustmaster T248 z systemem HYBRID DRIVE trafia do sprzedaży

Nowa kierownica Thrustmaster T248 z systemem HYBRID DRIVE trafia do sprzedaży

Jeśli chodzi o rynek kierownic do komputerów PC i konsol był dominowany przez Logitecha i model G920/G923. Teraz sytuacja ta może się zmienić jako, że do sprzedaży trafi niebawem pierwsza hybrydowa kierownica wyścigowa nowej generacji, T248 od Thrustmaster, zaprojektowana specjalnie do jazdy na wszystkich typach torów. Nowy zoptymalizowany system HYBRID DRIVE łączy w sobie mechanizmy pasowe i zębate, zapewniając niezrównane sprzężenie zwrotne siły w przystępnej cenie. T248 może się również pochwalić zwiększoną mocą: jest o 70% mocniejszy, a jednocześnie oferuje najnowocześniejsze nowe funkcje, w tym trzy ustawienia Force Feedback, które można wygodnie zmieniać w locie.

Nowa kierownica Thrustmastera została zaprojektowana dla fanów symulacji wyścigowych, którzy chcą ulepszyć swój arsenał a także dla tych, którzy chcą przenieść swoją grę wyścigową na wyższy poziom. Ta zupełnie nowa kierownica jest oficjalnie licencjonowana na konsole PlayStation 5 i PlayStation 4 i jest kompatybilna z komputerami PC.

Nabywający kierownicę Thrustmaster T248 będą mogli wybierać spośród ponad 20 różnych informacji  na wyświetlaczu przełożenia, prędkości, liczby okrążeń, pozycja kierowcy, najlepszego czasu i wielu innych,  a także skorzystać z ręcznej regulacji szeregu ustawień: kąta obrotu koła, typu Force Feedback itp. 

Gracze będą mogli ponadto łatwo dostosować poziom siły sprzężenia zwrotnego w locie, również dzięki ekranowi. T248 posiada trzy krzywe Force Feedback (w zestawie ustawienia wstępne) kompatybilne ze wszystkimi grami:

FFB 1: liniowe sprzężenie zwrotne siły, przy czym siła odczuwana przez użytkownika jest w 100% proporcjonalna do siły żądanej przez grę.
FFB 2: wzmocnione sprzężenie zwrotne siły, dla lepszej kontroli poślizgu.
FFB 3: wzmocnione sprzężenie zwrotne siły, pozwalające użytkownikom wyraźnie poczuć wszystkie efekty wyścigowe z toru (trzęsienie pasów, poślizg poza torem itp.).

Kierownica Trustmaster ma również magnetyczne łopatki zmiany biegów, które umożliwiają superszybką zmianę biegów, z wyraźnym i precyzyjnym wyczuciem aktywacji (30 ms czasu reakcji). To pomaga uniknąć wielu błędów podczas wirtualnej jazdy. Bezdotykowa technologia magnetyczna dostępna w T248 maksymalizuje również żywotność manetek, zapewniając bezproblemowe sesje grania przez długi czas. Producent w opisywanym  tu  produkcie zastosował ponadto całkowicie nowy zestaw pedałów T3PM zawierający tę samą opatentowaną technologię magnetyczną H.E.A.R.T. o której prawdziwi pasjonaci symulacji samochodowych już zapewne coś słyszeli.  System ten zapewnia naprawdę wyjątkową precyzję i oferuje 4 różne konfiguracje sprężyn, umożliwiające graczom wygodne ściganie się z tym samym poziomem precyzji bez względu na rodzaj używanej konfiguracji (biurko/stolik, kokpit, lub stojaki na koła). Dzięki całkowicie płynnemu ruchowi i unikaniu utraty precyzji z upływem czasu, jakiej doświadczają standardowe zestawy pedałów oparte na potencjometrze, T3PM stanowi ogromny, uderzający krok naprzód zarówno pod względem wszechstronności, jak i reakcji w grze.

Jak się mogliści domyślać, prawdziwe systemy symulacji muszą kosztować  i z T248 (zestaw kierownicy i pedałów) nie jest inaczej. Kierownica będzie dostępna w przedsprzedaży w sugerowanej cenie 399,99 dolarów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.