Home / Aktualności / Nowa karta PCIe z serii Scorpion z kontrolerem SandForce 3700 od Mushkin

Nowa karta PCIe z serii Scorpion z kontrolerem SandForce 3700 od Mushkin

Podczas targów CES 2014 firma Mushkin zaprezentowała drugą generację karty PCIe SSD z serii Scorpion. Produkt ten zaopatrzony jest w kontroler LSI SandForce 3700, który zgodny jest zarówno z interfejsem SATA III, jak i PCI-E.

Druga generacja kart Scorpion od Mushkin wykorzystuje złącze PCI Express 2.0 x4 oraz kości pamięci MLC NAND Flash firmy Toshiba wykonane w 20-nm procesie technologicznym. Struktura budowy kontrolera SandForce 3700 powoduje, że na płytce PCB znajduje się wyjątkowo mało dodatkowych komponentów. Deklarowana przez producenta prędkość najnowszej karty PCIe SSD z rodziny Scorpion dochodzić ma do 1800 MB/s.

Dodatkowo podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show firma Mushkin zaprezentowała również kartę zgodną z interfejsem M.2. Karta ta dysponuje z kolei czterema kanałami ONFI (Open NAND Flash Interface) – względem ośmiu kanałów u jej większego brata – oferując przepustowość do 6 Gb/s.

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.