Home / Aktualności / Nowa kamera PW310 od AVerMedii ciekawą propozycją dla początkującego YouTubera

Nowa kamera PW310 od AVerMedii ciekawą propozycją dla początkującego YouTubera

Avermedia PW310Najważniejszym urządzeniem, w jakie musi zaopatrzyć się Youtuber lub streamer, jest dobra kamera. AVerMedia zapewnia, że twórcy, którzy mają ambicję zawojować Internet, nie zawiodą się na jej kamerze PW310.

PW310 nagrywa i strumieniuje w jakości 1080p. Co więcej, kamera wspiera opcję autofocus, która automatycznie reguluje ostrość obrazu. Kto ogląda dużo filmów na YouTube ten wie, jak wiele początkujący twórcy mają problemów z tym elementem.

Youtuberzy i streamerzy często równolegle prowadzą strony na Facebooku czy Instagramie. Przy umieszczaniu postów muszą korzystać ze zdjęć wysokiej jakości, dbając o właściwy poziom swojego brandu. Dobrym, wartym umieszczenia ujęciem jest takie, na którym widać twórcę w trakcie nagrywania materiału. PW310 pozwala na utrwalenie właśnie takiego zdjęcia po wciśnięciu zaledwie jednego przycisku.

Kamera AVerMedii jest kompatybilna z RECentral 4.0 – uniwersalnym oprogramowaniem służącym m.in. do wstawiania interaktywnych elementów na kanale twórcy. W przypadku PW310 soft pozwala dokonywać korekty portretu w czasie rzeczywistym, czyli avatara, którym posługuje się autor kanału.   

Twórcy nie muszą się też martwić, że będą musieli godzinami uczyć się obsługi PW310. Dzięki technologii plug&play kamera jest gotowa do pracy zaraz po podłączeniu do komputera. Uchwyt urządzenia pozwala przymocować sprzęt nie tylko do monitora, ale jest także przystosowany do statywu, który sprawdza się znacznie lepiej przy nagrywaniu.

Jak na oferowaną przez  PW310 jakość, kamera AverMedii jest dobrze wyceniona. Producent żąda za nią około 155 zł, co jak pewnie sami przyznacie nie jest wygórowaną ceną.

 Avermedia PW310 02

Avermedia PW310 01

Dane techniczne:

  • Sensor: 1080p CMOS
  • Funkcja autofocus
  • Złącze: USB 2.0
  • Długość kabla: 1.5 m

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.