Home / Aktualności / Nowa gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen – Star Wars Jedi: Fallen Order już w listopadzie

Nowa gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen – Star Wars Jedi: Fallen Order już w listopadzie

EA bez tytułu z uniwersum Gwiezdnych Wojen jest jak Microsoft bez Windowsa. W związku z tym wiadomo było, że nadejdzie ten dzień, na który cierpliwie czekaliśmy. Tytuł przekazany deweloperom Respawn Entertainment, którzy są wysoko na czele w związku z sukcesem Apex Legends, którzy pokazali, jak stworzyć nową grę dla gier jedno i wieloosobowego trybu bazującego na doświadczeniach z Titanfall. Nowa gra dla pojedynczego gracza nosi tytuł Star Wars Jedi: Fallen Order. Respawn i EA udostępnili wczoraj więcej szczegółów na temat gry w ramach obchodów Gwiezdnych Wojen w Chicago i dali wszystkim znać, że główną postacią jest padawan Jedi, Cal Kestis, który przeżył Zakon 66 i zniszczenie większości Jedi .

Cal Kestis angażuje się w oczyszczanie planety Braka podczas ukrywania się przed imperium Sithów, w posunięciu, które bez wątpienia będzie porównywane do nowej trylogii filmowej Disneya. Bez wątpienia zobaczymy również nowego towarzysza droidów o nazwie BD-1, którego możecie zobaczyć poniżej.

Biorąc pod uwagę charakter protagonisty będącego uczniem Padawana, w grze pojawi się także rycerz Jedi, który będzie towarzyszył graczowi jako mentor. Walka będzie obejmować strategię, zgodnie z Respawn, z graczem, który musi wykorzystać zdolności i ruch przestrzenny, aby w pełni wykorzystać sytuację. Jednostkami wroga będą Purge Troopers, skupiony na walce wręcz wariant Storm Troopers, którzy już pojawili się w Star Wars Extended Universe jako wyspecjalizowane jednostki zajmujące się polowaniem na ocalałych z Zakonu 66.

Electronic Arts i Respawn szybko ujawnili, że gra będzie produkcją tylko dla jednego gracza bez mikrotransakcji z premierą na PC i konsole 15 listopada 2019 r. Można przyjąć za pewnik, że teraz sukcesywnie będziemy otrzymywać więcej szczegółów. W międzyczasie możemy się delektować zwiastunem, który powinien choć trochę powstrzymać głód fana Gwiezdnych Wojen.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.